×

Masakra! 36-latek stał na moście i uderzał bezbronnym kotkiem o chodnik

Te szokujące sceny rozegrały się w miejscowości Modliborzyce, w województwie lubelskim. Świadkiem zajścia był policjant, który akurat jechał do pracy. Zauważył na moście mężczyznę, który w ręku trzymał zwierzę. Uderzał kotem o chodnik…

Natychmiastowa reakcja

Funkcjonariusz jechał właśnie na służbę. Kiedy na moście zobaczył coś, co nie mieściło mu się w głowie. Mężczyzna uderzał małym ciałkiem kota o chodnik. Policjant bezzwłocznie zatrzymał się i podbiegł do agresywnego sprawcy. Odebrał mu zwierzę. Dzięki szybkiej interwencji, udało się je uratować. Na miejscu pojawił się też patrol policji. Strach myśleć, jak inaczej skończyłaby się cała ta sprawa ?

Uderzał kotem o chodnik

Sprawcą a zarazem napastnikiem jest 36-letni mężczyzna. Jest on mieszkańcem miejscowości Modliborzyce. W chwili zatrzymania przez policję, miał we krwi aż trzy promile alkoholu. Jednak to nie tłumaczy jego zachowania! Po wytrzeźwieniu zostaną przeprowadzone konieczne czynności procesowe. Wkrótce usłyszy też zarzuty. Za znęcanie się nad zwierzęciem w naszym kraju grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Zwierzak żyje

Szczęście w nieszczęściu, ale kociak przeżył ten brutalny i niewytłumaczalny atak. Trafił do kliniki weterynaryjnej, gdzie dochodzi do siebie. Jest otoczony dobrą opieką.

Inne przypadki okrucieństwa wobec zwierząt

Zaledwie 2 miesiące temu pisaliśmy o mężczyznach, którzy znęcali się nad bezbronną klaczą. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać, jak klacz jest bita i na siłę ciągnięta za pojazdem. Sprawcy przyznali się do zarzucanych im czynów, ale nie potrafili wyjaśnić, dlaczego się ich dopuścili.

Pamiętajmy, miejmy oczy dookoła głowy i nie bądźmy obojętni na krzywdę i cierpienie drugiego stworzenia. Zwierzęta też tak jak my czują i zasługują na szacunek

Polecane