×

Uciekła ze szpitala psychiatrycznego w… walizce innej pacjentki. Trwają poszukiwania kobiety

Chociaż brzmi to jak film sensacyjny, to wydarzyło się naprawdę. Pacjentka uciekła ze szpitala w walizce swojej koleżanki, do której zmieściła się dzięki niewielkiej budowie ciała.

Uciekła ze szpitala w walizce

Pacjentka znalazła się w szpitalu psychiatrycznym na Srebrzysku w Gdańsku ok. 4 tygodnie temu. Trafiła tam z powodu zatrucia narkotykami. Lekarze zdiagnozowali u niej ciężką depresję. Była bardzo wycofana, jednak nawiązała koleżeńską relację z inną kobietą, przebywającą w szpitalu.

Obie połączył fakt, że w podobnym okresie trafiły do kliniki. W czwartek pomiędzy godz. 12 i 14 druga z pacjentek została wypisana. W trakcie pakowania swoich rzeczy i przygotowywania się do opuszczenia budynku, kobiety wpadły na niezwykły plan, którego nie powstydziliby się bohaterowie filmów szpiegowskich.

Ta, która jeszcze miała zostać w szpitalu weszła do walizki przyjaciółki, zwinąwszy się kłębek. 24-latka była niewielkiego wzrostu i wagi, dzięki czemu zmieszczenie się w takim bagażu, nie było dla niej problemem.

Władze szpitala się jednak zorientowały

Niezwykła ucieczka, pomimo niezłego wykonania, została szybko wykryta przez kierownictwo szpitala. W ciągu kilkunastu minut wiedzieli, że brakuje im jednej z pacjentek.

Jak powiedziała dziennikarzom „Faktu” Lidia Metel-Czarnowska, rzecznik szpitala psychiatrycznego w Gdańsku:

Potwierdzam, że doszło do takiego zdarzenia. Kobieta, która uciekła jest bardzo filigranowej postury, waży zaledwie 40 kg. Dlatego też udało jej się schować w walizce. Szpital nie ma prawa przeszukiwać rzeczy pacjentów opuszczających lecznicę. To, że jedna z pacjentek uciekła ustaliliśmy po ok. 15 minutach. Natychmiast poinformowaliśmy o tym policję. Na szczęście stan pacjentki nie zagraża jej bezpieczeństwu. Jej terapia zmierzała ku końcowi i była blisko wypisu ze szpitala

Policja została poinformowana o całej sytuacji przez lekarza dyżurnego placówki. Aktualnie trwają poszukiwania 24-letniej pacjentki.

Asp. sztab. Mariusz Chrzanowski, rzecznik policji w Gdańsku mówił:

W czwartek krótko po godzinie 13:00 policjanci z komisariatu we Wrzeszczu odebrali zgłoszenie o tym, że z jednej z placówek na terenie Gdańska oddaliła się 24-letnia kobieta. Trwają jej poszukiwania

Czy słyszeliście o bardziej misternej ucieczce z obiektu zamkniętego?

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.fakt.pl
Fotografie: Freepik.com (miniatura wpisu), Pixabay.com, Pxhere.com

Polecane

Może Cię zainteresować