×

5-dniowe dziecko natychmiast się uspokaja, kiedy mama wkłada je do tej tuby. Czuje się jak w łonie

Noworodek Lucas ma tylko pięć dni. Jest tak mały, że jego oczy nie są jeszcze w pełni otwarte. Dla Lucasa jak i dla wielu innych noworodków porzucenie łona matki i przyjście na świat może być traumatyczne.

Komfort i zażyłość w łonie matki nie może być zastąpiona niczym innym. Jednak nowy produkt o nazwie Tummy Tub jest zbliżony. Opracowana w Holandii tuba jest w kształcie kobiecej macicy i sprawia, że nowo narodzone dziecko znów czuje się bezpiecznie.

Według Fox News „Dzieci są „eksmitowane” przed ich czwartym trymestrem, zanim zostaną w pełni rozwinięte i nadal wymagają delikatnego głaskania i szumu macicy. Płacz niemowlęcia, który trwa od minut do godzin, może być rzeczywiście spowodowany brakiem szumów i stałej symulacji.”

Wanna może uspokoić niemowlę jak i jego kolkę. Mówi się, że jest dobra do użytkowania w celu stymulacji rozwoju poznawczego i fizycznego. Oprócz tego zużywa mniej wody i energii, co jest przyjazne dla środowiska.

Na powyższym filmiku zobaczysz jak mama wkłada Lucasa do wanny. Dziecko siedzi w pozycji pionowej, a jego mama podtrzymuje głowę i szyję. Maluch jest zanurzony całkowicie w wodzie tak, jak przez dziewięć wcześniejszych miesięcy.

Może Cię zainteresować