×

Tragiczny wypadek w Sosnowcu. 39-latka zginęła, ratując swoje dzieci

Tragiczny wypadek w Sosnowcu. Motocyklista potrącił kobietę, która z dziećmi przechodziła przez pasy dla pieszych. Zginęła na miejscu, a maluchy zostały objęte opieką psychologiczną.

Niedawno ciężarówka przygniotła motocyklistę w Sosnowcu. Tym razem, to kierowca jednośladu stał się sprawcą tragedii…

Tragiczny wypadek w Sosnowcu, w okolicy Cmentarza Komunalnego

Do koszmarnego zdarzenia doszło w środę, 26 czerwca ok. godziny 14:00 na ul. Wojska Polskiego w Sosnowcu. 39-letnia kobieta przechodziła przez przejście dla pieszych wraz z dziećmi w wieku 7 i 9 lat. W momencie, gdy sosnowiczanka opuszczała jezdnię, z dużą prędkością wjechał w nią 25-letni motocyklista.

Prawdopodobnie kobieta zauważyła, że do „zebry” zbliża się kierowca jednośladu i w ostatniej chwili zdążyła odepchnąć dzieci na pobocze.

Stan kobiety, która została potrącona na przejściu w Sosnowcu

Pomimo wysiłków ratowników, 39-latki nie udało się uratować. Jej obrażenia okazały się śmiertelne. Natomiast dzieci kobiety nie odniosły poważnych obrażeń, ale są w szoku i trafiły pod opiekę psychologa i rodziny.

Jak powiedziała asp. szt. Sonia Kepper, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu:

W 39-letnią mieszkankę Sosnowca, która przechodziła przez przejście z dwójką swoich kilkuletnich dzieci, uderzył motocykl. Doszło do tego w chwili, gdy kobieta już schodziła z przejścia. Dzieciom na szczęście nic się nie stało, natomiast kobieta mimo długotrwałej reanimacji zmarła

Tragiczny wypadek w Sosnowcu spowodował motocyklista

25-letni kierowca jednośladu po zderzeniu z 39-letnią kobietą, spadł z motocykla i przekoziołkował na pobliskie tory tramwajowe. W chwili zdarzenia był trzeźwy, ale pobrano mu krew do dalszych badań.

Z powodu odniesionych w wypadku obrażeń, przewieziono go do szpitala.

Z ustaleń policji wynika, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem i poruszał się z bardzo szybką prędkością.

Dokładniejsze informacje będą znane dopiero po przeprowadzeniu dochodzenia i ustaleniu szczegółowych okoliczności zdarzenia.

Prokurator zdecydował o zatrzymaniu 25-latka, sprawcy tragicznego wypadku w Sosnowcu

zamknij