×

Tragedia na Pikniku w Płocku. Z Wisły wyłowiono już ciało pilota

Tragedia na pikniku w Płocku. Do wypadku doszło w sobotę przed godziną 11.00. Podczas pokazu lotniczego samolot Jak-52 runął do wody, a w skutek uderzenia dosłownie rozbił się na kawałki. Na miejsce błyskawicznie ruszyli ratownicy i płetwonurkowie. I choć wciąż była iskierka nadziei, że pilot przeżyje, potwierdził się już najczarniejszy z możliwych scenariuszy.

Tragedia na pikniku w Płocku. Przyczyna wypadku

Wiadomo już, że samolotem sterował bardzo doświadczony pilot z Niemiec. Póki co nie wiadomo, co tak naprawdę było przyczyną tragicznego w skutkach wypadku – awaria samolotu czy błąd pilota. Według wstępnych doniesień Polsat News, pilot dobrowolnie wprowadził samolot w korkociąg chcąc dać show gapiom. Wszystko wskazuje jednak na to, że chwilę później stracił panowanie nad maszyną, czego efektem końcowym było zderzenie z taflą wody. Po wypadku piknik lotniczy został przerwany.

Nagranie z tragicznego wypadku prezentujemy poniżej

Maszyna została wyciągnięta na brzeg Wisły

Około godziny 13.00 nurkowie wydobyli z Wisły wrak samolotu. Niestety, potwierdził się również najgorszy z możliwych scenariuszy – pilot nie przeżył.

Nie żyje pilot samolotu, który runął do wody podczas pikniku lotniczego w Płocku. Nurkowie i straż pożarna wyciągnęli wrak z wody, ale pilota nie udało się uratować ze względu na obrażenia – donosi Radio ZET

To nie pierwszy tego typu przypadek

Tegoroczny piknik w Płocku obył się po kilku latach przerwy. Władze miasta zaprzestały przeprowadzania tego typu imprez w 2011 roku po tragicznej śmierci Marka Szufy. Pilot również zginął podczas wykonywania akrobacji nad Wisłą.

Czy po śmierci pilota z Niemiec pokazy znów zostaną zawieszone? Póki co jeszcze nie znamy odpowiedzi na to pytanie.

Może Cię zainteresować