×

Miała zagrać Królewnę Śnieżkę w szkolnym spektaklu. Inne mamy się nie zgodziły przez jej wiek i wygląd

W szkole podstawowej, gdzie uczęszczała córka 25-letniej Karoliny miało odbyć się przedstawienie. Młoda mama została wyznaczona do odegrania jednej z głównych ról – „Królewny Śnieżki”. Dziewczyna z radością przyjęła propozycję nauczycielki. Jednak pozostałe mamy miały inne zdanie na ten temat: „Nie będą tatusiowe się na jej widok ślinić”. Czy starsze mamy zazdroszczą młodszym?

Starsze mamy zazdroszczą młodszym?

Bardzo wczesne macierzyństwo zazwyczaj nie jest efektem przemyślanej decyzji, w większości przypadków są to tzw. „wpadki”. Macierzyństwo w młodym wieku nie jest łatwe, ale czy kiedy jesteśmy starsze jest łatwiejsze? Oczywiście musi minąć sporo czasu, żeby przyszła mama oswoiła się z nową sytuacją. Tymczasem wczesne macierzyństwo ma szereg zalet, a największą z nich jest to, że młoda mama ma wielkie pokłady energii zarówno fizycznej jak i duchowej, którymi może dzielić się z dzieckiem.

Historia Karoliny, która w wieku 18 lat została mamą, pokazuje przykrą sytuację, że starsze mamy zazdroszczą młodszym. Sytuację, z którą przyszło jej się zmierzyć, opisał portal o2.pl.

„Bo tatusiowie się będą ślinić na mój widok”

Gdy córeczka Karoliny Amelia ukończyła przedszkole, ta zapisała ją do jednej ze szkół podstawowych na warszawskim Mokotowie. Niestety, od początku młoda mama miała problemy z komunikacją z innymi rodzicami. Jak się dowiedziała, strasze mamy po prostu były zazdrosne o jej wygląd. Jednak gdy przyszło zorganizować przedstawienie szkolne, to kobiety przeszły same siebie.

Wychowawczyni klasy zaproponowała dziewczynie główną rolę w spektaklu. Karolina bez skrepowania przyjęła propozycję odegrania roli „Królewny Śnieżki”.

Pixabay

Byłam zachwycona, kupiłam już odpowiedni strój. Wyglądałam w nim wyśmienicie

– opisała w rozmowie z o2.pl.

Tymczasem, po jednej z prób okazało się, że grono kilku matek zażądało od nauczycielki zmiany obsady.

Przyszły chyba w 7 czy 8 osób. Powiedziały nauczycielce, że nie powinnam grać Królewny Śnieżki, bo tatusiowie się będą ślinić na mój widok

– wyznała 25-latka.

Kobiety zabroniły mężom rozmawiać z młodą mamą

Karolina nie chciała wszczynać niepotrzebnych konfliktów w klasie córeczki więc postanowiła zrezygnować z przydzielonej jej roli. Niestety, żadna z protestujących mam nie wyraziła zgody na udział w przedstawieniu. Ostatecznie 25-latka wzięła udział w spektaklu.

Niektóre matki całkowicie zabroniły swoim mężom ze mną rozmawiać

– komentuje rozbawiona Karolina.

Czy tylko atrakcyjnego wyglądu starsze mamy mogą zazdrościć młodszym?

Źródła:
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Pixabay

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x