×

23 osoby, które do złudzenia przypominają znane gwiazdy. Można się pomylić

Na Facebooku możecie odnaleźć stronę Slavorum, która zbiera ciekawostki ze słowiańskiego świata i przedstawia je z przymrożeniem oka. Tym razem udało im się zebrać kilka zdjęć Słowian, którzy wyglądają jak sobowtóry gwiazd.

Jak mówią twórcy, zaczęli jako strona o turystyce w krajach słowiańskich, ale szybko zmienili kierunek. Dlatego teraz, w humorystyczny sposób nawiązują do codziennych trudów funkcjonowania w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Dzięki temu stworzyli platformę, na której Słowianie mogą dzielić się swoimi doświadczeniami, a ludzie z innych części świata mają wgląd w kolorową kulturę.

Nie ważne czy utożsamiasz się ze słowiańską kulturą czy nie, poniższe zdjęcia na pewno poprawią ci humor. Prezentujemy listę 23 Słowian, którzy wyglądają jak znani ludzie.

#1 Angelina Jolie

slavorum.or

#2 Kolejna Angelina?

slavorum.or

#3 Jennifer Lawrence

slavorum.or

#4 Justin Bieber

slavorum.or

#5 Nicole Kidman

slavorum.or

#6 Anthony Hopkins

slavorum.or

Kim w zasadzie są Słowianie? Obecnie przedstawiciele tej grupy to dzielą się na kilka mniejszych. Zachodnich Słowian, czyli Polaków, Czechów i Słowaków, Wschodnich Słowian, do których zaliczamy Rosjan, Białorusinów i Ukraińców i Południowych Słowian, czyli Bośniaków, Serbów, Chorwatów, Bułgarów, Macedończyków, Słoweńców i mieszkańców Czarnogóry. Dodatkowo, w związku z emigracją, dużą grupę znajdziemy w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

#7 Donald Trump

slavorum.or

#8 Bruce Willis

slavorum.or

#9 Dr. Gregory House

slavorum.or

#10 Julia Stiles

slavorum.or

#11 Amy Winehouse

slavorum.or

#12 Natalie Dormer

slavorum.or

Relacje między poszczególnymi grupami Słowian nie należą do najłatwiejszych. Miały swoje wzloty i upadki, ale mimo różnic poglądowych nie można zaprzeczyć istnieniu wielu podobieństw, zwłaszcza kulturowych.

Każdy z nas może wspomnieć babunię, prawdziwą królową rodziny, która nie da sobie wmówić żadnych głupot i jest mistrzem w robieniu przetworów. Tak samo, każdy kto mieszka w krajach Europy Wschodniej i Środkowej, spotkał kiedyś młodzieńca uwielbiającego ciuchy marki Adidas, szybkie samochody (przecież BMW jest najszybsze) i płynącą z nich muzykę z basem niosącym się po całym osiedlu.

#13 Harry Potter

slavorum.or

#14 Ron Weasley

slavorum.or

#15 Snape czy to ty?

slavorum.or

#16 Sasha Grey

slavorum.or

#17 John Snow

slavorum.or

#18 Leonardo DiCaprio

slavorum.or

Biorąc pod uwagę jak ogromną grupą etniczną są Słowianie (w zasadzie jesteśmy największą grupą w Europie), najprawdopodobniej każdy z nas ma kilku sobowtórów. W sumie, to gdzieś istnieje osoba z twarzą identyczną do twojej jest dużo bardziej prawdopodobne niż mogłoby się wydawać.

Według Michaela Sheehana, naukowca zajmującego się neurobiologią, genetyczna różnorodność, zwłaszcza w obrębie grupy etnicznej, jest ograniczona. Można to porównać do tasowania kart. Jeśli przetasujesz ją wiele razy to w pewnym momencie trafisz na jedną kartę dwa razy.

#19 Emilia Clark

slavorum.or

#20 I jeszcze jedna Emilia Clark

slavorum.or

#21 Megan Fox

slavorum.or

#22 Cara Delevingne

slavorum.or

#23 I następna Cara

slavorum.or

Jednak szanse na spotkanie swojego sobowtóra są dość nikłe. Ludzie często mogą zwracać uwagę, że jesteś do kogo podobny, ale sposób w jaki postrzegamy twarze jest bardzo subiektywny. Dlatego, jedna osoba może porównywać wygląd dwójki ludzi na podstawie zupełnie innych cech niż druga.

Ma to związek z tym jak patrzymy na twarze. Jedni zaczną od oczu, później spojrzą na usta i nos. Znowu inni zaczną od nosa, a skończą na oczach. Zmiana kolejności, według której oglądamy twarze może kompletnie zmienić twój sposób postrzegania danej osoby.

Spotkaliście kiedyś swojego sobowtóra?

Może Cię zainteresować

zamknij