×

Magda wzięła ślub, ale przy ołtarzu stała sama. Jest jedną z 284 takich kobiet w Polsce

Ślub z Jezusem nie jest jeszcze rozpropagowany tak, jak zapewne oczekiwałyby tego konsekrowane dziewice. Do tej grupy należy 40-letnia Magdaleny z Siemiatycz, która 18 listopada poślubiła Jezusa. Uroczystość odbyła się w Drohiczynie, gdzie Magdalena oddała swoje życie Jezusowi jako żona.

Do tak uroczystej i podniosłej chwili kobieta przygotowywała się przez kilka lat

Gdy nadszedł ten dzień, stanęła przed ołtarzem w welonie, zebrali się goście, a na palcu pojawiła się obrączka. Całe swoje życie zawierzyła w tym momencie Jezusowi.

Athereal Bride

O tym, że doszło do ślubu diecezja drohiczyńska napisała na swojej stronie internetowej

Z tej informacji dowiadujemy się także, że 40-latka jest pierwszą osobą, która złożyła śluby czystości, nie będąc zakonnicą.

Na pewno sytuacja gdy robię coś jako pierwsza w diecezji jest nietypowa. Podjęłam decyzję, by starać się o konsekrację. Dwa lata temu złożyłam do księdza biskupa podanie z prośbą o formację i zatwierdzenie tej mojej drogi, którą rozeznawałam od wielu lat (…). Na zewnątrz nic się nie zmienia, ale wewnętrznie zmienia się wszystko, bo jestem osobą konsekrowaną i poślubioną Jezusowi. Wierzę, że idzie za tym łaska Boża, która będzie mnie prowadzić

Co to oznacza?

40-letnia Magdalena musi do końca swoich dni dochować czystości, czyli mówiąc wprost – musi zostać dziewicą. Nie jest to takie proste, jakby mogło się wydawać. Nie wystarczy tylko powiadomić o tym księdza z najbliższej parafii. Musi zostać spełnionych kilka warunków, a jednym z nich jest poinformowanie o tym fakcie biskupa. Później musi nastąpić upewnienie się w swoim przekonaniu i dogłębna analiza. W przypadku Magdaleny było to złożenie ślubów czystości rok przed ślubem i odbycie rekolekcji w Pustelni Zwiastowania w Poletyłąch.

Odkryłam swoją życiową drogę i nią poszłam. Doświadczyłam miłości Pana Boga, to chcę iść tą drogą, którą mnie prowadzi

W całym kraju jest 284 konsekrowanych dziewic. W diecezji warszawskiej 20, w gdańskiej 23 a w krakowskiej aż 37

*Zdjęcia mają charakter poglądowy

Może Cię zainteresować

zamknij