×

8 nawyków z całego świata, które pokazują, w jaki sposób sypiają ludzie

Czy Twój szef kiedykolwiek przyłapał Cię na drzemce w pracy? Jeśli Ci się to zdarza, to idealnym miejscem do życia byłaby dla Ciebie Japonia. A być może chciałbyś wrócić do domu na obiad, zjeść go z rodziną, uciąć sobie drzemkę, a następnie wrócić do pracy? Takie sytuacje mają miejsce w Hiszpanii.

Co kraj, to obyczaj. Sprawdza się to również w odniesieniu do ilości i miejsca snu. Oto zaskakujące tradycje z całego świata dotyczące spania, które z pewnością Cię zaskoczą.

#1 Japonia – spanie w miejscach publicznych

Japonia znana jest z tego, że ludzie pracują bardzo długo, czego efektem są krótkie drzemki podczas pracy, jak i dojazdu do niej. Badania wykazały, że krótkie drzemki w trakcie pracy zwiększają produktywność i czujność pracownika.

#2 Meksyk – drzemka na hamaku

Ludzie mieszkający w Meksyku często relaksują się na hamaku. Oczywiście, korzystają także z łóżek.

#3 Norwegia – dzieci śpią na zewnątrz

W Norwegii małe dzieci często śpią w wózkach, które znajdują się w zasięgu ich wzroku. Często wystawiają je na zewnątrz. Wierzą, że świeże powietrze wzmocni ich odporność.

#4 Hiszpania – siesta w ciągu dnia

Typowy, hiszpański dzień pracy rozpoczyna się około godziny 9 rano i trwa do 13:30, a następnie od 16:30 i trwa do 20. Dziwne? Podczas popołudniowej przerwy, ludzie jadą do domu na obiad i bardzo często ucinają sobie drzemkę.

#5 Wielka Brytania – spanie nago

Według badań przeprowadzonych przez The National Sleep Foundation, jedna trzecia badanych z UK śpi nago.

#6 Stany Zjednoczone – spanie ze zwierzętami

Alamy

Chociaż istnieją sprzeczne teorie dotyczące korzyści snu ze zwierzętami, Amerykanie bardzo często sypiają w ten sposób. Badania pokazują, że ponad 70% właścicieli domowych zwierząt dzieli swoje łóżka z futrzanymi przyjaciółmi.

#7 Afganistan – sypialnie wielofunkcyjne

Koncepcja oddzielnych sypialni nie istnieje w Afganistanie, ponieważ pokoje służą różnym celom. Kiedy nadchodzi czas snu, tamtejsza ludność rozkłada materace, prześcieradła i na nich śpią. Rano wszystko składają i odkładają na bok.

#8 Gwatemala – spanie ze zmartwionymi lalkami

Zgodnie z panującą w Gwatemali tradycją, jeśli jesteś smutny lub zmartwiony, możesz znaleźć ulgę śpiąc ze smutną lalką położoną pod poduszka. Tamtejsi mieszkańcy wierzą, że kiedy obudzisz się następnego ranka, wszystkie Twoje zmartwienia zostaną zabrane przez lalkę.

Polecane

Może Cię zainteresować