×

Mężczyzna kupił 125-letnią komodę za 400 zł. Na dnie ostatniej szuflady przypadkowo odkrywa skrytkę

Wydaje nam się, że po przeczytaniu tego artykułu, udacie się na pierwszy lepszy targ staroci i będziecie chcieli dokładnie obejrzeć wszystkie rzeczy, jakie się tam znajdują.

W takich miejscach można znaleźć prawdziwe skarby i wspaniałe perełki meblarskie.

Emil Knodell to 67-letni mężczyzna z Teksasu, który niedawno kupił starą, piękną komodę. Jak wspomina od razu zwrócił na nią uwagę, a zainteresował się nią jeszcze bardziej, gdy sprzedawca wspomniał, że jej wiek liczy, aż 125 lat!

Kiedy zapytał o cenę, jeszcze bardziej chciał kupić mebel. Uważał, że 100$ za takie cudo to naprawdę niedużo.

Nie wiedział jeszcze, że to nie koniec niespodzianek związanych z komodą

Gdy Emil wraz z przyjacielem przenosił mebel, usłyszał brzdęknięcie wewnątrz niej. Przejrzeli dokładnie szuflady, ale były puste.

Postanowili ponownie przechylić komodę i znów usłyszeli ten charakterystyczny dźwięk. Po chwili okazało się, że w jednej z szuflad znajduje się ukryty schowek, wypełniony kosztownościami.

Knodell i jego przyjaciel nie mogli uwierzyć własnym oczom, gdy zobaczyli biżuterię, diamenty, pieniądze oraz pamiątki po Wojnie Secesyjnej.

Gdy Emil ochłonął, nie zabrał dla siebie całego skarbu, a zrobił coś, co wielu osobom nie przyszłoby nawet do głowy…

Wrócił do sprzedawcy, aby ten skontaktował się z właścicielem komody.

Okazało się, że mebel pierwotnie należał do jego dziadków, a on nie miał zielonego pojęcia o ukrytej skrytce w szufladzie… Jednak uczciwość Emila nie pozwoliła mu na przywłaszczenie sobie kosztowności.

A Wy jakbyście się zachowali?

Może Cię zainteresować

zamknij