×

Szokujące odkrycie rybaka: złowił rybę, w której wnętrzu było pełno plastikowych elementów!

Ryba znana jako koryfena została schwytana u wybrzeży Kostaryki przez jednego z rybaków. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że na pierwszy rzut oka było widać, że coś jej dolega. Aby to sprawdzić, mężczyzna postanowił rozciąć rybę. Nie mógł uwierzyć własnym oczom, kiedy zobaczył, co znajduje się w jej wnętrzu…

We wnętrzu koryfena znajdowało się mnóstwo plastikowych przedmiotów, które diametralnie wpłynęły na stan zdrowia morskiego stworzenia.

Wśród nich znalazł m.in. plastikowe wieczko, kawałki plastikowych kubków, część butelki, zapalniczkę i inne drobne kawałki plastiku.

I choć rybołówstwo jest jednym z głównym źródeł pożywienia na tej wyspie, nagranie wywołało ogromne oburzenie działaczy na rzecz zwierząt, którzy ostrzegają, że jest to dowód rosnącej ilości zanieczyszczeń. Zanieczyszczeń, które każdego dnia zabijają życie morskie naszej planety.

Naukowiec Erick Ross wyjaśnia, że ryby często mylą plastikowe elementy z pożywieniem.

Plastik się nie trawi, a co za tym idzie może być przyczyną blokady układu pokarmowego, przez co przyjęcie innego posiłku stanie się niemożliwe. W ten sposób ryby zdychają z głodu.

Każdego roku do mórz i oceanów przedostaje się około 8 ton plastiku. Nasz rząd robi wszystko, co w jego mocy, aby temu zapobiec – mówi Theresa May, brytyjska polityk i lider Partii Konserwatywnej.

Czy można temu całkowicie zapobiec?

Może Cię zainteresować