×

Rosyjski samolot zestrzelony nad Kijowem. Szczątki spadły na budynek mieszkalny

Rosyjski statek powietrzny został zestrzelony nad Kijowem po tym, jak miasto zostało zaatakowane przy użyciu rakiet samosterujących lub balistycznych. Do sieci trafiło nagranie, na którym widać, jak szczątki samolotu spadają na stolicę Ukrainy. W wyniku ustrzelenia rosyjskiej maszyny ucierpieli mieszkańcy budynku mieszkalnego.

Wojna na Ukrainie. Trwa atak na Kijów

Od ponad doby Rosja prowadzi inwazję na Ukrainę. Do starć dochodzi niemal w całym kraju. W mediach co chwilę pojawiają się wstrząsające materiały pokazujące rosyjskie siły atakujące ukraińskie miasta.

Na celowniku Putina znalazła się przede wszystkim stolica Ukrainy, która od piątku nad ranem jest pod ciężkim ostrzałem rakietowym prowadzonym przez Rosjan.

Władze miasta zareagowały niemal natychmiast. Ogłosiły alarm przeciwlotniczy i wezwały mieszkańców do udania się do najbliższych schronów. Ludzie są przerażeni.

Słyszymy eksplozje i warkot silników samolotów przelatujących nad naszym blokiem. Boimy się tak bardzo, że nie wychodzimy z domu

– powiedziała w piątek w rozmowie z PAP Julia, mieszkanka Kijowa.

Rosyjski samolot zestrzelony nad Kijowem

Ukraina robi co może, aby odeprzeć ataki wroga, ratować życie niewinnych ludzi i bronić suwerenności swojego kraju. W odpowiedzi na atak wroga na Kijów, siły ukraińskie uruchomiły w stolicy systemy obrony przeciwlotniczej, dzięki którym udało się zestrzelić rosyjski samolot.

W sieci pojawiło się nagrania, które zostały opublikowane na profilu NEXTA – białoruski portal informacyjny, będący jednym z niewielu niezależnych mediów dostępnych na Białorusi.

Zestrzelenie rosyjskiego samolotu poniosło za sobą fatalne skutki, bowiem szczątki maszyny spadły na blok mieszkalny w dzielnicy Pożniaki. Budynek, w których wybuchł pożar, grozi teraz zawaleniem.

W wyniku zdarzenia ucierpiało wiele osób. Ukraińskie służby ratunkowe niemal natychmiast ruszył im z pomocą.

Godzina policyjna w Kijowie

Władze ukraińskiej stolicy ogłosiły, że w związku z inwazją Rosji na Ukrainę od czwartku obowiązuje w Kijowie godzina policyjna od godz. 22 w nocy do 7 rano.

Władze podkreśliły, że to konieczny krok, który został podjęty dla bezpieczeństwa mieszkańców Kijowa. W tych godzinach nie działa w stolicy Ukrainy transport publiczny. Będą natomiast dostępne stacje metra, które są wykorzystywane jako schrony.

Kijowskie schrony (nie tylko na stacjach metra) są w stanie pomieścić ponad dwa miliony ludzi.

Do tej pory według strony ukraińskiej, zginęło co najmniej 137 Ukraińców i 50 rosyjskich żołnierzy. Dane te w każdej chwili mogą ulec zmianie.

Źródła: www.tvp.info, publish.twitter.com
Fotografie: ,

A #Russian aircraft shot down by #Ukrainian air defenses falls on residential areas in #Kyiv. pic.twitter.com/kNR9yFwSGv

, — NEXTA (@nexta_tv) February 25, 2022, , Zestrzelenie rosyjskiego samolotu poniosło to za sobą fatalne skutki, bowiem szczątki maszyny spadły na blok mieszkalny w dzielnicy Pożniaki. Budynek, w których wybuchł pożar, grozi teraz zawaleniem. , , W wyniku zdarzenia ucierpiało wiele osób. Ukraińskie służby ratunkowe niemal natychmiast ruszył im z pomocą.,

Godzina policyjna w Kijowie

, Władze ukraińskiej stolicy ogłosiły, że w związku z inwazją Rosji na Ukrainę od czwartku obowiązuje w Kijowie godzina policyjna. Godzina policyjna w stolicy Ukrainy obowiązuje od 22 w nocy do 7 rano., Władze podkreśliły, że to konieczny krok, który został podjęty dla bezpieczeństwa mieszkańców Kijowa. W tych godzinach nie działa w stolicy Ukrainy transport publiczny. Będą natomiast dostępne stacje metra, które są wykorzystywane jako schrony. Kijowskie schrony, nie tylko na stacjach metra, są w stanie pomieścić ponad dwa miliony ludzi., Do tej pory według strony ukraińskiej zginęło co najmniej 137 Ukraińców i 50 rosyjskich żołnierzy. Dane te w każdej chwili mogą ulec zmianie.">Twitter (miniatura wpisu), publish.twitter.com

Może Cię zainteresować