×

Odświeżony Batman ukazany na nowym wideo! Jak prezentuje się Robert Pattinson w tej roli?

Wielu fanów doznało szoku gdy dowiedzieli się, że Robert Pattison wystąpi jako Batman. Jak prezentuje się w tej roli aktor znany głównie ze Zmierzchu?

Wiele lat historii

Pierwsze pojawienie się Batmana na ekranach miało miejsce w 1943 roku za sprawą serialu. Była to produkcja stawiająca na humor i nie poruszała bardziej poważnych tonów, ponieważ komiksy były uważane za rozrywkę dla dzieci. Dopiero lata później (1966) człowiek-nietoperz pojawił się na ekranie kin w filmie Batman zbawia świat w reżyserii Leslie H. Martinson.

Największym przełomem w historii tej komiksowej postaci była trylogia w wykonaniu reżysera Christophera Nolana z 2005 roku, który na swój sposób opowiedział o Mrocznym Rycerzu. Do dziś jest uznawana za jedną z najlepszych ekranizacji przygód komiksowych bohaterów. Batman zaliczał mniej lub bardziej udane produkcje w ostatnim czasie, błyszcząc głównie w filmach animowanych. Jak zapowiada się najnowsza produkcja?

Robert Pattison jako Batman

Za najnowszy film superbohaterski z człowiekiem-nietoperzem odpowiada reżyser Matt Reeves. Zakręcił on takie filmy jak Projekt: Monster (2008), Ewolucja planety małp (2014) czy Wojna o planetę małp (2017). Obecnie nic nie wiadomo na temat fabuły, podejrzewa się jednak, że film ma być nowym otwarciem dla postaci Batmana. Ma się skupić na jego pierwszych działaniach w Gotham, jednak to wciąż tylko plotki.

Casting na główną rolę wygrał Robert Pattison, zastępując Bena Afflecka. Aktor w jednym z wywiadów, że od dawna chciał się wcielić w rolę Batmana:

Myślałem o Batmanie już od dawna. Wiem, że to brzmi absurdalnie, ale miałem taki pomysł. Co jakiś czas zaczepiałem Matta, ale nie ruszało go to i ciągle prosiłem go o spotkanie.

Dodał także, że strój, który widzimy na zapowiedzi jest bardzo problematyczny:

Ten kostium jest zadziwiający – to coś niezwykle trudnego do ubrania, więc cała ceremonia wchodzenia w niego wygląda dość upokarzająco. Pięć osób próbuje cię w to wbić. Kiedy już się uda, myślisz sobie: Tak, czuję siłę, czuję moc, mimo że ktoś musiał wcisnąć mi do nogawek pośladki.

Potwierdzonymi na ten moment aktorami są m.in. Zoe Kravtiz (Selenę Kyle inaczej kobiet-kot), Paula Dano (Człowiek Zagadka), Jeffrey Wright (James Gordon),  Andy Serkis (Alfred), czy Colin Farellajako (Pingwin).

Film ma mieć premierę 25 czerwca 2021 roku. Myślicie, że Robert Pattison da radę i zagra dobrze Batmana?

Źródła: popbookownik.pl, kultura.gazeta.pl, www.ppe.pl

Może Cię zainteresować

zamknij