×

W Japonii mówi się głośno o restauracji, w której sprzedawane jest ludzkie mięso. Czy to prawda?

O tym, że jedzą tam dosłownie wszystko, mówiło się już wcześniej. Te przypuszczenia przeszły jednak moje najśmielsze oczekiwania. Otóż jakiś czas temu w sieci pojawiła się informacja, że otworzono w Japonii restaurację, w której serwowane jest… ludzkie mięso! Tak, dobrze przeczytałeś.

Restauracja nosi nazwę „The Resoto ototo no shoku ryohin”, co w tłumaczeniu na język polski oznacza ,,Jadalny brat”. Podczas gdy jednych to przeraża, innych (ciekawskich) zachęca do spróbowania – oczywiście wiążę się to z niemałą ceną. Ceny „ludzkich dań” wahają się od 100 do nawet 1000 euro!

Ustawa, która zezwala na jedzenie ludzkiego mięsa, została zatwierdzona w Japonii już w 2014 roku, choć (jak pokazują statystyki) aż 99% populacji jest przeciwna takiemu rozwiązaniu!

Jeśli powstała już taka ustawa, na pewno jesteście ciekawi, skąd zainteresowani biorą ludzkie mięso. Otóż najważniejsze jest to, aby Japończyk wyraził zgodę na to jeszcze za życia. Tylko dzięki odpowiednio spisanemu dokumentowi, można teoretycznie tego dokonać. Mówi się, że Rodzina, która odda ciało zmarłego do restauracji, może dostać za to nawet 30 000 dolarów (około 106 000 złotych). Jeśli ktokolwiek myślał więc, że są jeszcze na tym świecie rzeczy, których nie można kupić za pieniądze, powinien się teraz głęboko nad tym zastanowić.

Ile w tym prawdy?

Okazuje się jednak, że informacja na temat „Jadalnego brata” niekoniecznie musi być prawdą. Jak donosi snopes.com źródłem informacji jest parodia opublikowana przez hiszpańską satyryczną publikację pt. „La Voz popular” z 12 lipca 2016 roku. Fałszywy artykuł połączono ponoć z żartem na prima aprilis, a fotografie rekwizytów stworzono w celu wypromowania szóstej części Resident Evil.

Komu tak naprawdę wierzyć?

Może Cię zainteresować