×

Już za tydzień rekolekcje w Radiu Maryja. Najbardziej zaskakują tematy dyskusji

Rekolekcje w Radiu Maryja zaczną się w następną niedzielę w sanktuarium w Toruniu. Nie wiadomo, czy będzie przestrzegany reżim sanitarny.

Krytycznie o pandemii

Założyciel i szef Radia Maryja, redemptorysta Tadeusz Rydzyk, który uważa, że do twarzy mu w sutannach i lubi być nazywany „ojcem”, znany jest z raczej lekkiego podejścia do pandemii. To właśnie w należącej do niego Telewizji Trwam, w programie Rozmowy niedokończone, ks. prof. Tadeusz Guz przekonywał, że w kościele nie ma możliwości zakażenia się koronawirusem, gdyż ksiądz ma „konsekrowane dłonie”.

Idąc tym tropem, na początku grudnia Rydzyk zorganizował w Toruniu huczną imprezę z okazji 29. urodzin Radia Maryja, na którą tłumnie zjechali prawicowi politycy i ramię w ramię z duchownymi świętowali bez zachowania dystansu społecznego i poszanowania wobec wprowadzonego przez samych rządzących limitu 1 osoby na 15 m2 powierzchni kościoła, za to z wyraźną niechęcią do maseczek.

Na szczęście przedstawiciele Sanepidu nie dopatrzyli się żadnych uchybień, a wręcz nawet zapewnili, że limit 1 osoby na 15 m2 nie został przekroczony, co zresztą doskonale widać na zdjęciach:

W lutym redemptorysta wygłosił płomienne przemówienie w audycji Rozmowy niedokończone, w którym oficjalnie uznał pandemię za zmowę ateistów:

Ateiści zrobią wszystko, żeby wyrwać ludzi z Kościoła. Jak szatan rozlewa swoją działalność! To, co jest na ulicach, ta wulgarność, to są orgie satanistyczne. Tym bardziej trzeba się modlić i chodzić na msze święte. I nie przez internet. To powinno być dla tych, co chodzić nie mogą.

Rekolekcje w Radiu Maryja

Z okazji nadchodzącej Wielkanocy Rydzyk organizuje rekolekcje. Rozpoczną się w toruńskim sanktuarium Rodziny Radia Maryja w przyszłą niedzielę. Tematy są naprawdę zaskakujące.

Drugiego dnia trzydniowych rekolekcji o godzinie 10. 30 odbędzie się prelekcja oraz dyskusja na temat „klauzuli sumienia w zawodach prawniczych”.

Cóż, zwykło się uważać, że w tej branży szczególnie ważne są twarde zasady moralne, jednak widocznie według Rydzyka, bez wsparcia Radia Maryja niemożliwe jest wydawanie sprawiedliwych wyroków.

Na ten sam dzień oficjalny komunikat zamieszczony na stronie Radia Maryja zapowiada fascynujący temat „Biblia o finansach”. Wśród proponowanych tematów: „Jak wydawać pieniądze, dawać i oszczędzać po Bożemu?”

Niestety, jak można się dowiedzieć z komunikatu, zajęć na ten temat nie poprowadzi osobiście geniusz finansowy, Tadeusz Rydzyk, lecz tylko absolwent ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim, prałat Sławomir Oder.

Źródła: www.o2.pl, tvn24.pl
zamknij