×

Polak aresztowany w Hiszpanii. 4 miesiące więzienia za brak maseczki

Polak aresztowany w Hiszpanii przyznał się do stawianych mu zarzutów, w tym oplucia i pobicia policjanta. Został skazany na 4 miesiące więzienia.

Polak aresztowany w Hiszpanii

21 czerwca rząd Hiszpanii zniósł stan zagrożenia epidemiologicznego. W lipcu, po kolejnym wzroście nowych zakażeń koronawirusem, rządzący poszczególnymi wspólnotami autonomicznymi przywrócili niektóre obostrzenia. W Murcji obowiązuje obecnie nakaz noszenia maseczek ochronnych, również w sytuacjach, gdy możliwe jest zachowanie dystansu społecznego wynoszącego 1,5 metra.

W tym właśnie mieście doszło do incydentu z udziałem trzech Polaków, którzy nie mieli na twarzach maseczek ochronnych. Z tego powodu funkcjonariusze policji podjęli próbę wylegitymowania ich przy Ronda de Garay w centrum Murcji. Nie do końca się to udało, bo jeden z zatrzymanych, 46-letni obywatel Polski na prośbę o przedstawienie dowodu tożsamości zareagował agresywnie, Jak donosi regionalna gazeta „La Verdad”, opluł policjanta i uderzył go. Oprócz tego stanowczo odmówił włożenia maseczki ochronnej.

W sądzie przyznał się do wszystkich stawianych mu zarzutów, jednak stwierdził, że w zasadzie nic strasznego się nie stało. Jak napisano w uzasadnieniu wyroku, na które powołuje się hiszpańska agencja prasowa EFE:

46-letni Polak przyznał się do stawianych mu zarzutów, w tym do oplucia policjanta i uderzenia go. Zaznaczył jednak, że funkcjonariusz w czasie ataku nie odniósł obrażeń.

46-latek został skazany na 4 miesiące więzienia.

 

Krzywa zakażeń znów rośnie

Żeby lepiej zrozumieć nerwowość na punkcie maseczek, jaka panuje obecnie w Hiszpanii, warto zauważyć, że krzywa zachorowań na terenie tego kraju znowu wymyka się spod kontroli. Hiszpania jest jednym z najmocniej dotkniętych epidemią krajów europejskich.

I kiedy już wydawało się, że sytuacja została opanowana, liczba zakażeń znów poszybowała w górę. Hiszpańskie ministerstwo zdrowia poinformowało, że w ciągu jednej tylko doby, z czwartku na piątek, wykryto 4507 nowych zakażeń koronawirusem. Tym samym liczba zachorowań na Covid-19 wzrosła od początku pandemii do 314 362. W całej Hiszpanii w wyniku zakażenia SARS-CoV-2 zmarło dotąd 28 503 osób.

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, dorzeczy.pl, www.popularne.pl

Polecane

Może Cię zainteresować