×

Tragiczna doba w Hiszpanii! W ciągu 24 godzin zmarło tam aż 832 osoby

Tragiczna doba w Hiszpanii. Przed weekendem odnotowano tam najwięcej ofiar śmiertelnych. Jak informuje Uniwersytet Johna Hopkinsa, liczba chorych na całym świecie podwoiła się w ciągu minionego tygodnia i przekroczyła już 600 tysięcy osób.

Koronawirus zbiera żniwo w Hiszpanii

Hiszpania, jako drugi kraj europejski, znalazła się na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. Frontu rozumianego dosłownie, bo, jak ujawniła jedna z pielęgniarek pracujących w szpitalu w pobliżu Madrytu, pójście do pracy jest jak wyprawa na wojnę.

Na chwilę obecną na terenie całego kraju odnotowano 73 235 przypadków zarażenia koronawirusem, z czego 4 165 osób przebywa na oddziałach intensywnej terapii.

Są też i dobre wiadomości: 12 285 zostało wyleczonych i wypisanych do domu. Na podstawie informacji, jakie do tej pory naukowcy zgromadzili na temat wirusa SARS-CoV-2, najprawdopodobniej nabrały trwałej odporności i nie zarażą się ponownie.

Tragiczna doba w Hiszpanii

Niestety, w Hiszpanii wzrasta liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa. Jak ujawniają tamtejsze władze, przed weekendem tylko w ciągu jednej doby zmarły 832 osoby. To sytuuje Hiszpanię na niechlubnym drugim miejscu pod względem liczby zmarłych, tuż za Włochami, w których odnotowano ponad 10 tysięcy zgonów w wyniku zakażenia koronawirusem.

W skali świata, jak szacuje Uniwersytet Johna Hopkinsa, liczba zarażonych przez miniony tydzień uległa podwojeniu i przekroczyła 600 tysięcy osób. Zmarło ponad 27 tysięcy pacjentów.

Chiny, uważane za miejsce wybuchu epidemii, uplasowały się na trzecim miejscu zarówno pod względem liczby zakażeń koronawirusem, jak liczby ofiar śmiertelnych.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: wiadomosci.gazeta.pl, www.popularne.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Polecane