×

Papież Franciszek wypowiedział się o opłatach za Mszę. Polscy księża powinni zacząć się wstydzić

Ile zapłacić za Mszę świętą w danej intencji? Inaczej rzecz ujmując, Ile mam zapłacić za mszę, aby odczytane zostało podane przeze mnie imię? Kwoty, które płacą ludzie, są naprawdę przeróżne. Na temat tej „tradycji” postanowił w ostatnim czasie wypowiedzieć się sam papież Franciszek.

„Za mszę się nie płaci” – to słowa, które wypowiedział podczas audiencji generalnej. Wyjaśnił również, że w tym przypadku można dać ofiarę

Wikimedia Commons

Nic. Zrozumiano? Nic. Za mszę się nie płaci, msza to ofiara Chrystusa, która jest bezinteresowna. Jeśli chcesz ofiarować datek, zrób to, ale nie płaci się – zaznacza papież w katechezie na temat mszy.

Modlitwa Eucharystyczna określa celebrację Mszy świętej. To wtedy wszyscy zgromadzeni jednoczą się z Chrystusem w głoszeniu dzieł Bożych i w składaniu ofiary. To ona uczy nas, abyśmy „zawsze i wszędzie składali dziękczynienie”, a  także czynili z naszego życia wolną i bezinteresowną miłość.

Papież Franciszek jednoznacznie powiedział, że za Msze święte się nie płaci. A jak to jest w Twoim przypadku i w przypadku Twojej rodziny – płacicie za nie?

zamknij