×

Papież Franciszek wypowiedział się o opłatach za Mszę. Polscy księża powinni zacząć się wstydzić

Ile zapłacić za Mszę świętą w danej intencji? Inaczej rzecz ujmując, Ile mam zapłacić za mszę, aby odczytane zostało podane przeze mnie imię? Kwoty, które płacą ludzie, są naprawdę przeróżne. Na temat tej „tradycji” postanowił w ostatnim czasie wypowiedzieć się sam papież Franciszek.

„Za mszę się nie płaci” – to słowa, które wypowiedział podczas audiencji generalnej. Wyjaśnił również, że w tym przypadku można dać ofiarę

Nic. Zrozumiano? Nic. Za mszę się nie płaci, msza to ofiara Chrystusa, która jest bezinteresowna. Jeśli chcesz ofiarować datek, zrób to, ale nie płaci się – zaznacza papież w katechezie na temat mszy.

Modlitwa Eucharystyczna określa celebrację Mszy świętej. To wtedy wszyscy zgromadzeni jednoczą się z Chrystusem w głoszeniu dzieł Bożych i w składaniu ofiary. To ona uczy nas, abyśmy „zawsze i wszędzie składali dziękczynienie”, a  także czynili z naszego życia wolną i bezinteresowną miłość.

Papież Franciszek jednoznacznie powiedział, że za Msze święte się nie płaci. A jak to jest w Twoim przypadku i w przypadku Twojej rodziny – płacicie za nie?

zamknij