×

21-latka zapomniała umyć pędzel do makijażu. Przez to prawie straciła życie

Niektóre kobiety zapominają o tym, jak ważne jest utrzymywanie czystości swoich pędzli do makijażu. Używanie brudnych akcesoriów do makijażu może mieć bardzo poważne konsekwencje. Ostatnio przekonała się o tym pewna 21-latka z Texasu.

Otarła się o śmierć

Jak często myjecie swoje pędzle? Istnieje spora szansa, że nie tak często jak powinnyście. O to, czym może zakończyć się niewłaściwa dezynfekcja akcesoriów do makijażu opowiedziała Katie Wright. Amerykanka prawie zmarła właśnie z tego powodu.

Imgur

Myślała, że to pryszcz

Pewnego dnia Katie obudziła się na twarzy z czymś co nazwała „ogromnym, podskórnym pryszczem”. Podobnie, jak postąpiłoby wiele osób, zaczęła go wyciskać. Niedługo później, źle się poczuła. Jej twarz spuchła i poczuła ogromny ból. Na Facebooku napisała:

Czułam się tak, jakby coś próbowało wydostać się spod mojej skóry

Facebook

Mogło skończyć się tragedią

Wiedziała, że jest z nią źle, dlatego szybko pojechała na pogotowie. Lekarze podkreślają, że gdyby nie przyjechała od razu, infekcja mogłaby rozprzestrzenić się do mózgu albo do oczu. Co gorsze, infekcja mogła kosztować ją nawet życie.

Lekarze zastanawiali się, co było przyczyną jej stanu. Okazało się, że 21-latka cierpi z powodu zapalenia tkanki łącznej wywołanego bakterią szczepu Staphylococcus. Infekcja atakuje komórki tkanki podskórnej.

Facebook

Pędzle to siedlisko bakterii

Katie zastanawiała się, gdzie mogła złapać bakterię. Metodą eliminacji doszła do wniosku, że winny jest pędzel do brwi:

Jestem bardzo uważna jeśli chodzi o mycie mojej gąbki do makijażu i pędzli, których używam do twarzy, ust i powiek. Ale jakoś nigdy nie przyszło mi do głowy, żeby zdezynfekować ten, którego używam do brwi.

21-latka chce wykorzystać swoje doświadczenie, żeby ostrzec inne kobiety i uświadomić im, jak ważne jest utrzymywanie w czystości przyborów do makijażu:

Jeśli nakładasz makijaż PROSZĘ, nie pomijaj mycia pędzli. To mały krok, a może sprawić, że unikniesz bolesnej, traumatycznej i drogiej w leczeniu infekcji na swojej twarzy

Badania z Uniwersytetu Loyola Marymount w Californi wykazały, że bakterie zbierające się na pędzlach, można porównać z tymi, które zbierają się na brudnych powierzchniach dotykanych przez wiele osób, takich jak drzwi albo poręcze.

Odpowiedzcie szczerze. Jak często myjecie swoje pędzle?

Może Cię zainteresować

zamknij