×

42-latka poszła do dentysty z powodu bólu zęba. Kilka dni później walczyła o życia

42-latka z Republiki Południowej Afryki otarła się o śmierć. Wszystko zaczęło się od bólu, pozornie niegroźnego bólu zęba. Kilka dni po diagnozie pierwszego dentysty, Madelein Carelse walczyła o życie.

Cierpiała z powodu bólu zęba

Madelein Carsley uskarżała się na ból zęba. Jak każdy człowiek w jej sytuacji, wybrała się z wizytą do dentysty. Stomatolog przepisał jej antybiotyki i wysłał do domu. Niestety leki nie pomogły, a jej stan pogorszył się w zaledwie kilka dni.

Facebook

Trafiła do szpitala dopiero po kilku dniach

Ból 42-latki nie ustępował. Co gorsza, zaczęła mieć problemy z oddychaniem, a skóra na szczęce zrobiła się czarna. Mąż Madelein nie mógł patrzeć na jej cierpienie i zabrał żonę do innego lekarza. Dentysta potwierdził, że sprawa jest bardzo poważna, a samo leczenie antybiotykami nie pomoże.

Facebook

Zaatakowała ją śmiertelnie groźna bakteria

Kobieta trafiła do szpitala, gdzie okazało się, że cierpi na martwicze zapalenie powięzi. To bardzo rzadka i niebezpieczna infekcja bakteryjna. Rozwija się bardzo gwałtownie i może doprowadzić do wstrząsu septycznego. Bakterie wydzielają toksyny, które „zjadają” tkankę.

Facebook

Lekarze musieli usunąć część mięśni twarzy

Leczenie martwiczego zapalenia powięzi jest bardzo trudne – w wyniku zakażenia umiera co trzeci pacjent. Żeby uratować życie 42-latki lekarze musieli wyciąć zakażoną tkankę. Usunęli dużą część mięśni ze szczęki i szyi.

Facebook

Bliscy zbierają na leczenie

Niestety Madelein nie miała wykupionego ubezpieczenia zdrowotnego, więc musiała sama zapłacić za drogie leczenie. Właśnie dlatego, jej przyjaciółka Annemarie van Antwerpen, podzieliła się historią choroby i rozpoczęła zbiórkę na leczenie. Ma nadzieję, że uda się uzbierać fundusze także na operację plastyczną.

Może Cię zainteresować

zamknij