×

6 cennych wskazówek, które pomogą Ci odróżnić oryginalny produkt od podróbki. Nie daj się oszukać!

Popularne marki mają mnóstwo podróbek, które często są wykonane tak dobrze, że na pierwszy rzut oka nie widać między nimi żadnej różnicy. Niestety, w dobie dzisiejszych czasów trzeba mieć się na baczności, jeśli chcemy kupić oryginalną rzecz, gdyż podróbki dosłownie zalewają światowy rynek.

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy kilka cennych porad, które pomogą Ci rozpoznać podrobione produkty zanim zdecydujesz się na ich zakup.

Sprawdź opakowanie

© DarGadgetZ 

Producenci podróbek często zaniedbują projekt wierzchniego opakowania. Oficjalny sprzedawca zawsze dba nawet o najmniejsze szczegóły i nie pozwoli na to, aby były widoczne jakiekolwiek „niedociągnięcia”.

Wystarczy spojrzeć na opakowanie, a następnie zwrócić uwagę na jakość wydruku: czcionka w każdym miejscu powinna być czytelna i spójna. Światowe marki zawsze dbają i zabezpieczają swój towar do tego stopnia, że jakiekolwiek jego uszkodzenie podczas transportu jest niemal niemożliwe. Szwy czy rogi folii zamieszczonej na opakowaniu powinny być w nienaruszonym stanie.

Zajrzyj do instrukcji obsługi

© puntocellulare © s4galaxy

Instrukcja obsługi jest „paszportem” każdego gadżetu. Wszystkie ważne informacje dotyczące urządzenia muszą zostać podane w języku kraju, w którym produkt został zakupiony. Jeśli instrukcja jest w innym języku lub nie da się jej odczytać, prawdopodobnie gadżet został przemycony albo to po prostu podróbka.

Zwróć uwagę na materiał wykonania

© penYakki 

Wszelkie materiały (plastik, guma, aluminium) mogą być wykonane z wysokiej lub niskiej jakości tworzywa. Znane marki nie oszczędzają na materiale. W przypadku oryginałów pokrycia z tworzywa sztucznego są gładkie, nie zawierają szwów lub innych niedoskonałości. Podróbki często są wykonane z tanich, połyskujących plastików o nieregularnej powierzchni. Wystarczy przyjrzeć się uważnie!

Spójrz na czcionkę

© penYakki 

Logo jest twarzą każdej marki, dlatego zasługuje na szczególną uwagę. Nigdy nie powinno być modyfikowane. Tylko dzięki takiemu rozwiązaniu, po wielu latach użytkowania, każdy jego szczegół będzie łatwo rozpoznawalny.

Napisy i symbole na oryginalnym produkcie są gładkie, czytelne i trwałe. W przypadku podróbek często brakuje nazwy producenta lub mają ją zapisaną w częściowo inny sposób.

Sprawdź ładowarkę

© penYakki 

Ładowarka powinna być przystosowana do użytku w danym kraju. Jeśli natomiast jesteś zmuszony do zakupu przejściówki lub nawet osobnej ładowarki, potraktuj to jako znak ostrzegawczy.

Pamiętaj, że markowe produkty są przeznaczone do bezpiecznego korzystania – zawsze będą posiadać schludne, metalowe końcówki i dobrze wykończoną izolację.

Przyjrzyj się kablom

© penYakki

Jakość wykonania kabla dołączonego do zestawu, jest jednym z głównych produktów, na które należy zwrócić uwagę. Zakończenie umieszczone w oryginalnym kablu będzie sprawiało wrażenie „mocnego” i idealnie dopasowanego, podczas gdy w podróbce będzie brakować solidnego wykonania. Czasami nawet długość końcówek nie pokrywa się z głębokością gniazda w telefonie!

Ponadto należy zwrócić uwagę na jakość izolacji i symbole na niej. Przewód powinien być elastyczny, a oznaczenia trwałe.

Może Cię zainteresować

zamknij