×

Stworzył jedyne w swoim rodzaju dzieło sztuki. Pracował nad nim 10h dziennie przez 3,5 roku

Japonia jest doskonałym przykładem niezwykle pracowitego i silnego narodu. Po trzęsieniu ziemi i tsunami, które miały miejsce w 2011 roku, jako kraj stracili bardzo dużo, ale niespełna sześć lat później państwo zostało niemal całkowicie odbudowane.

Manabu Ikeda, artysta, który tworzy przy użyciu pióra i atramentu, przeszedł podobny proces i niedawno zakończył pracę nad ogromnym dziełem zwanym Rebirth (Odrodzenie).

Manabu rozpoczął prace nad obrazem już w 2013 roku. Poświęcał jej aż 10 godzin dziennie, sześć dni w tygodniu przez 3,5 roku! Skończone dzieło mierzy 4 x 3 metry.

Na pierwszy rzut oka przedstawia otoczone przez fale tsunami drzewo, które wyrasta z „całej rzezi” spowodowanej katastrofą. Gdy jednak wpatrzymy się dokładniej, widzimy niezliczoną ilość drobnych szczegółów dotyczących katastrofy, a przede wszystkim rzeczy, których dotknęła.

„Moim celem jest wierne wyrażenie swojego poglądu na świat według własnej kompozycji, a nie celowe przedstawienie szczegółowego obrazu.” – powiedział artysta. „Ponieważ często, gdy obserwuję różne rzeczy, zwracam uwagę na szczegóły, a nie całość, uważam, że pióro i atrament to najlepsze narzędzia do tego, aby wyrazić to co widzę.”

 Poniższy filmik pokazuje, jak wyglądały prace Manabu Ikeda na tym wyjątkowym dziełem.

Może Cię zainteresować

zamknij