×

2-dniowy noworodek z nożem wbitym w plecy leżał na ulicy. Ledwo oddychał

Noworodek raniony nożem został porzucony w plastikowej torbie z nożem wystającym z pleców. Dziecko udało się uratować w ostatniej chwili.

Noworodek raniony nożem

O przerażającym odkryciu donosi serwis El Territorio. Noworodka z nożem w klatce piersiowej znaleziono 7 września w Posadas w Argentynie. Tego wieczora trener fitnessu 31-letni Diego Sebastián Penayo mimo deszczu postanowił pójść na spacer. Pomiędzy mostami alei Chacabuco i Blas Parera zauważył czarny worek.

Jak relacjonował w rozmowie z El Territorio, początkowo pomyślał, że ktoś wyrzucił lalkę. Jednakże kiedy zajrzał do środka, dokonał makabrycznego odkrycia. W środku znajdował się noworodek z dziwnymi śladami na ciele. Po chwili spostrzegł jednak, że to krew. Chwilę potem zauważał, że z klatki piersiowej dziecka wystaje zardzewiały nóż.

Diego wezwał policję i pogotowie. Przez cały czas modlił się, żeby zdążyli na czas.

Prawdziwy cud

Dziecko trafiło do szpitala w krytycznym stanie. Na miejscu okazało się, że dziewczynka, której nadano imię Milagros, przyszła na świat w tej samej placówce zaledwie dwa dni wcześniej. Maleństwo miało rany cięte na całym ciele, a nóż został wbity w okolice płuca.

Na całe szczęście po kilku dniach stan dziewczynki poprawił się na tyle, że pracownicy socjalni zaczęli rozglądać się dla niej za kochającym domem.

Aresztowano wyrodną matkę

Dzięki współpracy ze szpitalem, policji udało się namierzyć matkę Milagros. Okazało się, że 28-letnia Rita C. zarejestrowała się w szpitalu, używając personaliów innej osoby. Użyła do tego dowodu ukradzionego koleżance.

Obecnie kobieta przebywa w areszcie pod zarzutem próby zabójstwa dziecka.

Źródła: metro.co.uk, www.fakt.pl, www.o2.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Polecane

Może Cię zainteresować