×

Noworodek porzucony na mrozie! Maleństwo znaleziono w pudełku po jajkach

Noworodek porzucony na mrozie! Do przerażających wydarzeń doszło w rejonie Nowosybirska na Syberii. Grupa nastolatków wybrała się na świątecznych spacer. Przy jednej z lokalnych dróg znaleźli porzucone dziecko. Na dworze było wówczas 20 stopni poniżej zera. Maleństwo natychmiast zabrano do szpitala, gdzie została mu udzielona fachowa pomoc.

Noworodek porzucony na mrozie!

Jakim trzeba być rodzicem lub jakie problemy trzeba mieć, aby zdecydować się na porzucenie własnego dziecka? W dodatku w takich okolicznościach. Na to pytanie trudno jest odpowiedzieć. Najważniejsze jest jednak to, że historia ta, jakby nie patrzeć, ma szczęśliwe zakończenie. Zacznijmy jednak od początku.

Pięciu nastolatków z okolic miejscowości Sosnowka, która znajduje się nieopodal Nowosybirska, w ubiegły piątek wybrało się na spacer. Gdy przechadzali się lokalną drogą, zauważyli podejrzany pakunek. Było to pudełko po jajkach. Gdy zbliżyli się do niego, usłyszeli płacz. Niezwłocznie podeszli więc bliżej. Otworzyli je. W środku znajdował się noworodek. Przerażający jest fakt, że tego dnia w okolicy panował okropny mróz. Temperatura sięgała aż 20 kresek poniżej zera.

Szczęśliwe zakończenie smutnej historii

Chłopcy zabrali noworodka do domu jednego z nich. Następnie rodzice nastolatka zawieźli maleństwo do szpitala. Okazało się, że jest to dziewczynka. Według oceny medyków, którzy udzielali pomocy, w dniu, kiedy została odnaleziona, miał zaledwie 3 dni.

Dmitrij Litwinow, który jest ojcem jednego z chłopców, w rozmowie z mediami dodał, że gdy nastolatkowie wybrali się na spacer, było już zupełnie ciemno. Dzięki latarkom umieszczonym w telefonach, zdołali zauważyć pakunek i odkryć jego zawartość. W pudełku prócz dziewczynki znajdowała się jeszcze butelka i kocyk.

Z kolei żona Dmitrija Litwinowa podkreśliła, że nie posiada się ze szczęścia, że dziecko jest zdrowe. Kobieta wprost płakała ze wzruszenia. Ona i jej mąż mają już trzech synów, ale chcą adoptować dziewczynkę.

Teraz trwają poszukiwania biologicznej matki dziewczynki. Wiadomo, że policja wszczęła śledztwo w sprawie o usiłowanie zabójstwa nieletniego.

Źródła: tvn24.pl
Fotografie: Zrzut z Ekranu za: TNN24 (miniatura wpisu), TVN24

Może Cię zainteresować