×

9 różnic między filmem, a książką „Nowe Oblicze Greya”. Udało Ci się którąś z nich wychwycić?

Ekranizacja filmowa jeszcze nigdy nie była idealnym odzwierciedleniem napisanej wcześniej książki. Zarówno jedno, jak i drugie rządzi się swoimi prawami. Doskonałym tego przykładem jest chociażby film, który niedawno zagościł na ekranach film, a mianowicie „Nowe oblicze Greya”.

Co w tym przypadku różni książkę od filmu? Wyodrębniliśmy 10 punktów, na które warto zwrócić uwagę:

Nowe oblicze Greya

1. W książce Ana ani razu nie śni o Jacku

2. W książce Christian śpiewa w domu swoich rodziców utwór pt. “Wherever You Will Go „. W filmie “Maybe I’m Amazed” śpiewa w Aspen

3. W książce znajdziemy poruszający opis urodzin Any, które spędza z mamą w Portland. W filmie motyw urodzin został pominięty.

4. Kiedy Jack występuje przed sądem, Ana pojawia się na rozprawie. Kiedy Jack przechodzi obok niej, nawiązują kontakt wzrokowy – możemy to zaobserwować w filmie. W książce nie ma o tym żadnej wzmianki.

5. W filmie Ana wyznaje Christianowi, że znalazła grób jego rodzonej matki. W książce nie pojawia się motyw grobu matki.

Nowe oblicze Greya

6. W filmie nie ma nic na temat przedmałżeńskiej umowy.

7. W książce ważne role odrywają Pani Jones i Taylor. W filmie jest zupełnie inaczej.

8. W książce, gdy Ana obcina włosy Grey’a, wyznaje: „Do diabła ze strzyżeniem, zrobię to później” i kończy strzyżenie dopiero po gorącym seksie. W filmie nie ma sceny seksu, choć mogło do niego dojść po skończeniu strzyżenia.

9. W filmie Elliot oświadcza się Kate w klubie. W książce czytamy, że dzieje się to w luksusowej restauracji

Polecane

Może Cię zainteresować