×

Porwano samolot z lotniska. Podejrzewano motyw terrorystyczny, ale prawda była zupełnie inna

Młodociany wybryk na lotnisku. W swojej głupocie 17-latka przebiła niejednego rówieśnika. Nastolatka wpadła na „genialny” pomysł i ukradła… samolot! To nie mogło się dobrze skończyć.

Nastolatka ukradła samolot

To zdarzenie zaskoczyło wszystkich na lotnisku Fresno Yosemite w Kalifornii. Nastolatka (według niektórych mediów grupa nastolatków) przeskoczyła przez ogrodzenie lotniska i wtarła się na jego płytę. Następnie włamała się do jednego z zaparkowanych tam samolotów i uruchomiła silnik.

Złodziejka nie potrafiła jednak zapanować nad maszyną i ostatecznie zatrzymała się… wjeżdżając w róg budynku jednego z terminali. Ochrona weszła do porwanego samolotu i zobaczyła siedzącą w kokpicie nastolatkę, która założyła sobie na głowę słuchawki pilota. Całą kradzież oraz rajd po terenie lotniska nagrały kamery ochrony.

Młoda terrorystka?

17-latka ukradła samolot pasażerski King Air 200. Jest to niewielki pojazd, który może przewozić małą grupkę osób na swoim pokładzie. Nowe maszyny tego typu mogą kosztować od 2,5 do 7 mln dolarów. Drew Bessinger, szef policji lotniska w Yosemite Fresno, powiedział, że do śledczych dołączyło FBI i Federalna Administracja Lotnicza.

Ich zadaniem jest ustalić, w jaki sposób udało się uruchomić samolot. Na razie wykluczono motyw terrorystyczny, choć był brany pod uwagę w pierwszej kategorii. Po złapaniu złodziejki i przesłuchaniu, zdecydowano, że jest oskarżona jedynie o kradzież samolotu.

Nastolatka ukradła samolot

Uciekinierka z domu

Matka dziewczyny powiedziała stacji Fresno KFSN, że rozmawiała z nią we wtorek wieczorem, kiedy przebywała u swojego chłopaka i od tamtej pory nie ma od niej żadnych wiadomości. Uciekła z domu i nie chciała mieć kontaktu ze swoją mamą.

Co ciekawe, jak mówiła zdruzgotana kobieta, jej córka nie potrafiła kierować samochodem, a co dopiero obsługiwać skomplikowaną maszynę jaką jest samolot.

Właściciel samolotu również nie został zidentyfikowany. Na szczęście nikomu nic się nie stało, zniszczeniu uległo ogrodzenie oraz sam samolot. Jej imię nie zostało podane z powodu jej wieku.

Nastolatce grozą bardzo poważne konsekwencje prawne. Nie tylko uszkodziła samolot, ale także mogła sprowadzić zagrożenie życia oraz zdrowia wobec osób na lotnisku

Źródła: www.dailymail.co.uk, www.aerotime.aero, www.nbcnews.com
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter, Wikipedia

Polecane