×

Chełmek: 19-latek na crossie wjechał na przęsło mostu!

Młodość rządzi się swoimi zasadami, ale ten nastolatek na motocrossie chyba ich nie zna. Na swój  wybryk odpowie najpewniej przed sądem.

Nastolatek na crossie chciał się popisać

Motocross w Polsce to sport lubiany, znany i w którym nasi zawodnicy mają liczne sukcesy. Nikogo zatem nie dziwi, że niezwykłe umiejętności sportowców inspirują młode pokolenia do szlifowania swoich talentów oraz do uczestnictwa w różnych zawodach. Rzecz jasna w odpowiednim miejscu, a nie na przęśle mostu, jak próbował nasz bohater.

Akcja rozegrała się w mieście Chełmek nieopodal Oświęcimia. 19 września około godziny 17:00 w niedzielę 19-latek na crossie chciał pokonać Most Galicyjski nad rzeką Przemszą w sposób niezgodny z przepisami ruchu drogowego. Zauważył to przejeżdżający kierowca, gdyż grupa nastolatków ustawiła drewniany najazd na łuk.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Damian Krzywda (@krzywy.25)

Jednakże w trakcie przeprawy na naszego kierowcę czekali już policjanci po drugiej stronie. Jak czytamy w oświadczeniu policji:

Funkcjonariusze błyskawicznie zawrócili i skierowali się w stronę, w którą zmierzał motocyklista. Następnie w trakcie pieszego pościgu zatrzymali motocyklistę, który właśnie miał zamiar odjechać.

Zamiast lajków w sieci, dostał grzywnę

Nastolatek, widząc policję, wpadł na najgłupszy możliwy pomysł — próbował ucieczki. Jednakże najwyraźniej jego umiejętności nie były tak duże jak się spodziewał, bo motocykl momentalnie zaklinował się barierce, pomiędzy lagami i silnikiem. Jak poinformowali mundurowi, 19-latek za swoje kaskaderskie wyczyny odpowie za kilka wykroczeń:

Okazało się, że jest to 19-letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego. Nastolatek nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem, natomiast jego motocykl marki Yamaha nie był zarejestrowany, ani też nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC. Zarówno sprawca wykroczenia jak i jego motocykl trafili do komisariatu Policji. W trakcie czynności policjanci ustalili, że 19-latek ryzykował własnym życiem i zdrowiem, a także stworzył zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, aby nagrać i zamieścić w Internecie filmik.

Na szczęście motocykl został skonfiskowany przez policjantów, a „gwiazda internetu” odpowie za swój wyczyn przed sądem. Ciekawe czy brał pod uwagę, co mogło się stać, gdyby spadł na przejeżdżający samochód…

Instagram
Źródła: motogen.pl
Fotografie: Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij