×

„Jestem 16-latką, która kocha zamieniać się w potwory” – tak mówi o sobie ta młoda artystka. Koniecznie musisz ją poznać

„Jestem 16-letnim australijskim samoukiem makijażu z efektami specjalnymi. Robię na swoim ciele te wszystkie szalone rzeczy dla zabawy i umieszczam je na moim Instagram’ie w nadziei, że zainspiruje ludzi do rozpowszechniania tego rodzaju sztuki.

Zainspirowałam się po tym jak zobaczyłam niezwykłe charakteryzacje w takich filmach jak: Piraci z Karaibów i X-Men. Potem odkryłam program telewizyjny „FaceOff”, gdzie rywalizowano w oparciu o tę formę makijażu. Dowiedziałam się, że wielu z uczestników uczyło się tej sztuki samodzielnie, dlatego postanowiłam, że nadszedł również mój czas! Aby nauczyć się podstaw śledziłam głównie kanały „Madeyewlook” i „Glam and Gore” na YouTube’ie. Zaczęłam w moje 14 urodziny, a teraz od tego momentu, minął już ponad rok.

Za każdym razem kiedy tworzę dany makijaż, idzie mi coraz lepiej. Moje prace powoli stają się większe i większe. Mogę malować ciało, tworzyć rogi i zęby, a nawet niestandardową protetykę! Protetykę tworzę za pomocą odlewu twarzy na jakej mi zależy. Następnie przygotowuje formę i wypełniam ją domowej roboty żelatyną. Gdy zastygnie umieszczam ją na twarzy i maluję.

Mam nadzieję, że pewnego dnia będę pomagać tworzyć charakteryzacje postaci do filmów lub klipów, które będzie mógł zobaczyć cały świat.  Na razie jestem wdzięczna za wszelkie doświadczenia i wystawy, w których mogę brać udział.”

A Tobie jak podoba się ten rodzaj sztuki?

Może Cię zainteresować