×

Mężczyzna znalazł lisa w takim stanie. Zwierzę musiało przypadkiem wpaść do wody i zamarznąć

Niezwykłe zdjęcie obiegło ostatnio Internet. Fotografia przedstawia lisa zamarzniętego w bloku lodu. Zwierzę najprawdopodobniej wpadło do rzeki i utonęło. Wszystko przez pogodę, która wcale nas nie rozpieszcza.

Zamarzniętego lisa znaleziono w Niemczech, w rzece Dunaj. Mężczyzna musiał przeciąć lód na cztery części, by wydostać blok ze zwierzęciem.

W ciągu tygodnia kilkadziesiąt osób zamarzło z powodu panujących mrozów. Najbardziej zagrożone są osoby bezdomne. Niestety, nie należy się spodziewać ocieplenia w najbliższym czasie.

Niskie temperatury i duże opady śniegu powodują również zagrożenie na drogach. Oblodzone drogi i pogorszona widoczność sprawiają, że należy zachować szczególną ostrożność.

Polska była jednym z najbardziej dotkniętych mrozem krajów. W niektórych rejonach temperatura spadła do -20 stopni Celsjusza.

Z racji panujących warunków pogodowych apelujemy o szczególną rozwagę zarówno na drodze jak i w doborze odpowiedniej garderoby. Temperatura i opady śniegu są nieprzewidywalne, a liczba ofiar wypadków i zamarznięć jest tego najlepszym przykładem.