×

Morawiecki i Macierewicz nagrani. „Jak oni się tam w PiS-ie kochają…”

Morawiecki i Macierewicz nagrani. Kamery uwieczniły niecodzienne zachowanie premiera w stosunku do polityka. Materiał został opublikowany w wydaniu „Wiadomości” TVP. Niektórym aż ciężko uwierzyć w to, co zobaczyli. Teraz filmik z udziałem premiera i Macierewicza bije rekordy popularności w sieci. Niektórzy internauci dostają napadów śmiechu.

Trzecia rocznica śmierci Jana Olszewskiego

W poniedziałkowym wydaniu „Wiadomości” TVP mogliśmy zobaczyć materiał upamiętniający zmarłego Jana Olszewskiego, prezesa Rady Ministrów w latach 1991-1992, prawnika, polityka i publicysty. Olszewski był także uczestnikiem Powstania Warszawskiego. 7 lutego miała miejsce trzecia rocznica śmierci polityka.

Cześć Janowi Olszewskiemu w tym dniu na Cmentarzu Wojskowym w Warszawie oddali politycy. Przedstawiciele parlamentu złożyli kwiaty i zapalili znicze. Wśród nich był m.in. premier Mateusz Morawiecki i Antonii Macierewicz. Tych dwóch ostatnich mogliśmy zobaczyć na nagraniu. Nie byłoby w tym nic „dziwnego” gdyby nie to, w jakich okolicznościach mogli zobaczyć ich widzowie TVP, a później internauci.

Morawiecki i Macierewicz nagrani
TVP

Morawiecki i Macierewicz nagrani

Powagę materiału upamiętniającego rocznicę śmierci Jana Olszewskiego zaburzył obraz, który zaskoczył widzów.

Na nagraniu szef rządu wspominał o zmarłym w internetowym wpisie:

Podkreślił, iż trzy lata temu odszedł wielki Polak i patriota, osoba krystalicznie uczciwa i wierna swoim poglądom, a jednocześnie ogromnie odważna

W tym samym czasie widzom ukazał się obraz stojącego na cmentarzu, zmarzniętego i skrzywionego Mateusza Morawieckiego. Chwilę później premier kieruje wzrok w kierunku Antoniego Macierewicza i… wytrzeszcza oczy, jakby miał do niego duże pretensje, a następnie do niego podchodzi.

Kamera nie pokazała jednak, co działo się dalej. Czyżby premier zreflektował się, że jest nagrywany? Co tam się wydarzyło? Niektórzy uważają, że sytuacja przypomina kłótnię.

Nagranie stało się hitem w sieci

Nagranie bardzo szybko stało się hitem w sieci, gdzie jest szeroko komentowane przez internautów, a zwłaszcza polityków opozycji.

Na złośliwości w mediach społecznościowych zdecydował się m.in. Borys Budka, który krótko wypowiedział się na temat relacji, jakie łączą polityków PiS-u.

Jak oni się tam w PiS-ie kochają…

Łukasz Warzecha z kolei ogłosił konkurs. Na Twitterze napisał:

Ogłaszam konkurs: Co Państwa zdaniem pan Macierewicz powiedział panu premierowi? Nagród nie przewidziano

Jacek Czarnecki, dziennikarz Radia ZET uważa natomiast, że musiało dojść do spięcia pomiędzy Macierewiczem a Morawieckim:

Tam chyba jakieś drobne spięcie było… Macierewicz chyba już od dłuższej chwili był irytujący (eufemizm). A Morawiecki chyba nie zdzierżył (eufemizm). To nie jest dobry znak takie jawne lekceważenie, jakie pan Antoni okazuje premierowi RP.

A Ty jakbyś się odniósł do tego niecodziennego nagrania, które z pewnością odtwarzałeś kilkukrotnie? ;)

Źródła: www.o2.pl, twitter.com, TVP
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), TVP, Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij