×

Może trudno będzie Ci w to uwierzyć, ale te spodenki robią prawdziwą furorę. Koniecznie musisz je zobaczyć!

Szydełkowanie od zawsze kojarzyło mi się z dekoracjami, którymi możemy przyozdobić nasze mieszkanie, czy też dom. Jednak Schuyler Ellers postanowił wykorzystać tę sztukę do zupełnie czegoś innego! Mężczyzna tworzy męskie szorty, które sprzedaje na Etsy.

Gwarantuję Ci, że czegoś takiego jeszcze nie widziałeś. Te kolory, wzory i styl są zdumiewające! Już wyobrażam sobie mojego męża, który w sobotni ranek kosi trawnik w tych spodenkach, bądź idzie w nich na grilla do znajomych. Z pewnością zwróciłby na siebie uwagę wszystkich, w końcu to najnowszy krzyk mody!

Schuyler Ellers oprócz spodenek tworzy również długie spodnie! Jego kolorowe „dzieła sztuki” powstają z koców z motywem afgańskim, którym daje „drugie życie”.

„Afgańskie koce są oryginalnymi dziełami sztuki ludowej, które zostały wykonane ręcznie przez rzemieślników w Ameryce w latach 60 i wcześniej. Z pomocą nożyczek i maszyny do szycia, przekształcam je w rzeźby, które nadają się do noszenia” – wyjaśnia projektant.

meskie-spodenki (1)

Podobno projektant zaczął robić na drutach w Barcelonie. Po jakimś czasie postanowił spróbować czegoś nowego.

meskie-spodenki (2)

Mężczyzna doszedł do wniosku, że jako materiał podstawowy może wykorzystać istniejące już charakterystyczne koce. Dzięki tej formie recyklingu, mógł bardzo szybko tworzyć nowe ubrania. Jak przyznaje ten pomysł był jak „wskoczenie na wyższy poziom w grze.”

meskie-spodenki (3)

Wśród dostępnych wzorów, każdy potencjalny klient może znaleźć coś dla siebie. Zamówienia pochodzą z rożnych zakątków świata.

meskie-spodenki (4)

Schuyler Ellers przyznaje, że zamówienia bywają różne. Zaznacza jednocześnie, że ubrania, które sprzedaje są uniwersalne i można je nosić na okrągło.

„Zakładam je do snu i chodzę w nich również na przyjęcia.” – wyjaśnia.

meskie-spodenki (5)

„Prawie wszystkie afgańskie koce mogą zostać ponownie wykorzystane, ale oczywiście niektóre nadają się do tego bardziej, od innych. Gęsto szydełkowane koce w jasnych barwach, w paski i zygzaki sprawdzą się najlepiej jako szorty!”

meskie-spodenki (6)

Tworząc swoje produkty, mężczyzna dba również o środowisko:

„Nigdy nie szydełkowałem szortów od podstaw, ani nigdy nie robiłam koców. Wolę ponowne wykorzystanie istniejących materiałów, niż zaczynać wszystko od zera. W ten sposób ubrania są tańsze i przyjazne dla środowiska.”

meskie-spodenki (7)

A Tobie jak się podobają oryginalne spodnie i spodenki?

meskie-spodenki (8)

Z niecierpliwością czekam na Twoją opinię!

Może Cię zainteresować