×

Martyna Wojciechowska pokazała przerażające zdjęcie z rekinem. Dziewczyna zachowała pełen spokój

Martyna Wojciechowska pokazała zdjęcie z rekinem. Jest przerażające, ale i na swój sposób piękne. Gwiazda zdradziła przy okazji, jak powinniśmy się zachować w tak niebezpiecznej sytuacji. Okazuje się, że wystarczy być w pełni spokojnym. Jednak popatrzmy na to obiektywnie… Kto z nas by tak potrafił?? My nie.

Martyna Wojciechowska pokazała zdjęcie z rekinem

Na Facebooku Martyny pojawiło się zdjęcie, które zapowiada kolejny odcinek programu dziennikarki i podróżniczki – „Kobieta na krańcu świata”. Powstało w czasie jego realizacji.

My patrząc na nie, od razu mamy ochotę uciekać. Jednak jak wyjaśnia dziennikarka w opisie fotografii, gdybyśmy zachowali się w taki sposób przy prawdziwym kontakcie z tym drapieżnikiem, popełnilibyśmy błąd. Błąd, który mógłby kosztować nas życie…

Martyna Wojciechowska pokazała zdjęcie z rekinem

Rekiny atakują ludzi, gdy…się pomylą!

Martyna podkreśliła, że rekiny atakują ludzi tylko, kiedy pomylą ich z…tłustą foką. Brzmi dość zabawnie, ale chyba nie chcielibyśmy, aby nas to spotkało…

Rekiny NIE polują na ludzi. Jeśli atakują to przypadkiem (bo myślą, że surfer na desce to tłusta foka)… Dlatego nie wchodź do wody o zmierzchu i o świcie, bo przy słabej widoczności nietrudno o pomyłkę?

Martyna Wojciechowska pokazała jak nurkuje z rekinem

Martyna Wojciechowska pokazała zdjęcie z rekinem. Co robić w razie spotkania z nim?

Przy okazji Martyna wyjaśniła również, jak należy się zachować, kiedy staniemy oko w oko z tym groźnym drapieżnikiem. Okazuje się, że najważniejsze jest to, aby zachować spokój i nie uciekać. Warto też mieć na uwadze to, że nie należy unikać kontaktu wzrokowego.

A co zrobić, kiedy rekin już do Ciebie podpłynie? NIE ODWRACAJ SIĘ I NIE UCIEKAJ! Koniecznie trzeba utrzymać kontakt wzrokowy i poruszać się spokojnie. Tak, wiem, że to trudne, ale działa?

Poniżej zobaczycie wspomniane przez nas zdjęcie… Prawda, że wygląda przerażająco? Potrafilibyście zachować spokój w takiej sytuacji?

Martyna Wojciechowska pokazała zdjęcie z rekinem

Reakcja fanów

Fani Martyny nie kryją podziwu i jednocześnie przyznają, że im samym trudno byłoby zachować spokój w takiej sytuacji. Według nich, aby zrobić takie zdjęcie, trzeba ogromnej odwagi.

Wow ja bym się tak nie odważyła ♥

Martyna szacun! Ja bym nie dał rady! ?

Chyba bym się o…osikała!?