×

12-latka pozuje do sesji ślubnej z 65-letnim mężem. W jej oczach widać smutek

Takie rzeczy w niektórych krajach dzieją się całkowicie legalnie…

Według raportów przedstawionych przez Bank Światowy i organizację Save the Children, w ciągu jednego dnia ponad 30 000 nieletnich dziewcząt na całym świecie jest zmuszanych do małżeństwa z dorosłym mężczyzną.

Jest to około 20 dziewcząt na minutę!

Według Unicef-u ponad 700 milionów kobiet na świecie wzięło ślub jako dziecko. Są one pozbawiane dzieciństwa, wykształcenia i zdolności kontrolowania własnego życia. Oczywiście nie dzieje się tak wszędzie, ale…

Dziecko to dziecko!

Problem ten jest bardzo poważny i niesamowicie krzywdzący dla tych biednych dziewczynek, mimo że w niektórych miejscach na świecie jest to „normalne” zachowanie i część tradycji.

Eksperyment

Jak myślisz, w jaki sposób zareagowaliby ludzie, gdyby do czegoś takiego doszło w wysoko rozwiniętym kraju? Gdyby zobaczono starszego, 65-letniego mężczyznę, który właśnie wziął ślub z 12-letnią dziewczynką?

Youtuber Coby Persin zdecydował się na przeprowadzenie eksperymentu społecznego. Chciał podkreślić problem małżeństw dzieci. Oczywiście tych dwoje ludzi ze zdjęć oraz nagrania nie wzięło ślubu w rzeczywistości. Byli to podstawieni aktorzy. Eksperyment przeprowadzono na środku Times Square w Nowym Jorku.

Rekcje ludzi

Udawane małżeństwo pozowało razem do zdjęć i trzymało się za ręce. Mężczyzna cały czas się uśmiechał i wpatrywał w swoją ukochaną. 12-latka nie wyglądała jednak na zadowoloną…

Początkowo ludzie po prostu przechodzili obok i tylko się przyglądali. Jednak w miarę upływu czasu sytuacja się zmieniła. Przechodnie zaczęli się dopytywać i buntować. Nie podobało im się bardzo to, co widzieli.

Wśród tych osób byli zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Niektórzy byli momentami nawet agresywni. Nowy York ewidentnie nie chciał zaakceptować faktu, że mała dziewczynka mogłaby poślubić starszego mężczyznę. Prawda jest taka, że nikt nie powinien tego akceptować. Nigdzie. To krzywda wyrządzona niewinnemu dziecku na całe życie. A Wy jakbyście zareagowali?

Zobaczcie całość nagrania:

Polecane

Może Cię zainteresować