×

Dramatyczne nagranie z udziałem 16-latki. Została zmuszona do ślubu z 35-letnim mężczyzną

Do sieci trafiło nagranie, na którym widać młodą dziewczynę, próbującą za wszelką cenę wyrwać się trzymającym ją kobietom. Według mediów to 16-latka z Kirgistanu, zmuszona do ślubu z nieznajomym mężczyzną, starszym od niej o 19 lat. Wcześniej nastolatka miała zostać porwana. Sprawę bada już miejscowa policja.

16-latka brutalnie zmuszona do ślubu

Przerażające wideo trafiło do sieci kilka dni temu. Jak donoszą media, powstało w mieście Tałas w Kirgistanie, oddalonym o około 200 kilometrów od stolicy kraju. Film wywołał spore zamieszanie w mediach społecznościowych. Widać na nim przeraźliwie krzyczącą młodą dziewczynę, trzymaną przez kilka kobiet. W tle nagrania słychać radosną muzykę, a nastolatka za wszelką cenę próbuje się wyrwać.

16-latka zmuszona do ślubu to nie wyjątek

Aż trudno uwierzyć, że do takich sytuacji dochodzi w XXI wieku. Według lokalnych dziennikarzy nagranie przedstawia okrutną tradycję ala kachuu. W dosłownym znaczeniu oznacza porwanie i ucieczkę, a w praktyce polega na porwaniu młodej dziewczyny i zmuszeniu jej do małżeństwa. W czasach Związku Radzieckiego władza praktycznie całkowicie wytępiła zwyczaj, jednak po jego rozpadzie lokalna ludność znów powróciła do matrymonialnych porwań.

Dodatkowo reporterzy ustalili, że dziewczyna z nagrania ma zaledwie 16 lat, natomiast w kraju osoby młodsze niż 17 lat nie mogą zawierać małżeństw. Osoby z nagrania miały zmusić nastolatkę do ślubu z kompletnie nieznajomym 35-latkiem.

Policja prowadzi śledztwo w sprawie wymuszonego ślubu

Wiele osób dzieląc się strasznym filmem w mediach społecznościowych, domagało się, by sprawą zajęła się policja. Rzecznik tałaskiej policji przyznał, że odpowiedni funkcjonariusze już zajmują się sprawą. Jednocześnie podkreślił, że na komisariat nie wpłynęło żadne zgłoszenie dotyczące podobnego porwania, więc śledztwo opiera się na nagraniu, które znajdziecie poniżej.

Czasem takie porwanie i ucieczka jest preparowana przez młodych zakochanych. Jednak niestety w większości przypadków tego typu małżeństw, kobiety nigdy nie wyraził na nie zgody. Co gorsza, czasem młode dziewczyny są narażane na takie sytuacje przez własnych bliskich. Niejednokrotnie rodzina niczego nieświadomej panny młodej, dogaduje się z porywaczami. Innymi słowy, sprzedają córki za sowite wynagrodzenie.

Zwyczaj prowadzi do gwałtów i przemocy domowej

Kultywowanie zwyczaju ala kachuu jest od 2013 roku surowo zabronione w Kirgistanie, ale niektórzy nadal go praktykują. Ustalając zakaz, władze podkreślały, że ta tradycja prowadziła do gwałtu małżeńskiego, oraz psychicznej i fizycznej przemocy domowej. W Kirgistanie co roku zgłaszanych jest około 2 tys. przypadków wykorzystywań. Ogromna część z nich jest powiązana z przymuszaniem do małżeństw.

Polecane

Może Cię zainteresować