×

Jak pomalować paznokcie – poradnik dla początkujących

Malowanie paznokci może się nam wydawać trudną czynnością, zwłaszcza obserwując prace manikiurzystek lub innych kobiet. Często zmieniamy zdanie, kiedy próbujemy samodzielnie pomalować nasze paznokcie. Jeżeli naszym paznokciom daleko do ideału, nie powinnyśmy się tym przejmować. Początki bywają trudne, jednak malowania paznokci każda z nas może się nauczyć. Zatem jak pomalować paznokcie?

Malowanie paznokci – od czego zacząć?

Zadbane i pomalowane paznokcie potrafią wzbudzić zazdrość u kobiet i zachwyt u mężczyzn. Możemy malować paznokcie zarówno u rąk, jak i u nóg, lakierem tradycyjnym i lakierem hybrydowym. Pamiętajmy jednak, że niezależnie jak dobrych lakierów nie użyjemy, nasze paznokcie nie będą wyglądały atrakcyjnie, jeżeli uprzednio o nie nie zadbamy.

Głównym zadaniem lakieru (zwłaszcza kiedy używamy intensywnych kolorów) jest podkreślenie naszych paznokci. Jeżeli są one krzywe i popękane – za pomocą lakieru jeszcze bardziej uwypuklimy ich defekty. Kiedy nasze paznokcie są zniszczone nie powinnyśmy ich malować. Zanim przystąpimy do ich eksponowania, po pierwsze zadbajmy o właściwą pielęgnację.

Jak malować paznokcie, żeby nie malować skórek?

Wzmocnijmy nasze paznokcie za pomocą odżywek do paznokci i dobrych suplementów diety. Następnie wyrównajmy je przy pomocy delikatnych pilników. Pamiętajmy również o usunięciu suchych skórek – nie należy ich jednak wycinać. Znacznie lepsze efekty pozwoli nam uzyskać stosowanie specjalnego preparatu do usuwania skórek.

Kiedy nasze paznokcie są już idealnie zadbane – równe, gładkie, z wypielęgnowanymi skórkami możemy myśleć o ich malowaniu. Warto jest zwrócić uwagę na dobór kolorów. Pamiętajmy, że intensywne kolory szczególnie przyciągają uwagę otoczenia. Jeżeli nasze paznokcie są idealne, możemy podkreślać je nawet intensywną czerwienią. Kiedy chciałybyśmy ukryć ewentualne mankamenty kształtu, być może lepszym rozwiązaniem okażą się kolory typu nude, o perłowym wykończeniu. Kolor lakieru powinien być dostosowany do okazji i do naszego stroju.

Jak ładnie pomalować paznokcie?

Kiedy zastanawiamy się, jak pomalować paznokcie, przede wszystkim najpierw zadbajmy o dobór odpowiednich produktów. Oprócz lakieru przyda się nam baza pod lakier do paznokci. Baza sprawi, że nasz lakier będzie się dłużej utrzymywał, a także będzie wyglądał lepiej niż gdybyśmy nałożyły go bezpośrednio na płytkę paznokcia. Baza działa również ochronnie na płytkę paznokcia – zabezpiecza ją między innymi przed przebarwieniami.

Przed rozpoczęciem malowania dokładnie myjemy dłonie, żeby odtłuścić nasze paznokcie. Kolejnym krokiem jest nałożenie bazy. Zanim przejdziemy do nakładania lakieru powinnyśmy odczekać, aż baza dokładnie wyschnie. Malowanie lakierem rozpoczynamy od nabrania odpowiedniej ilości produktu. Lakieru na pędzelku nie powinno być zbyt dużo! Pędzelek umieszczamy na centralnej części paznokcia i malujemy od nasady ku dołowi. Na początku kładziemy jedną warstwę. Po jej wyschnięciu możemy położyć kolejną. Po pomalowaniu paznokci możemy nałożyć utwardzacz, który zdecydowanie przedłuży efekt.

O tym należy pamiętać przed malowaniem paznokci!

Przed przystąpieniem do malowania należy pamiętać, że w dużej mierze efekt końcowy zależy od tego, jakiej jakości lakier wybierzemy. W tym przypadku radzimy sięgać tylko po sprawdzone marki specjalizujące się w tej dziedzinie. Sally Hansen, Semilac to tylko dwie spośród wielu popularnych firm.

Nie należy także zbyt długo przetrzymywać w domu jednego lakieru – zazwyczaj mają one krótką datę przydatności. Dlatego należy je regularnie wymieniać na nowe. Stare produkty robią się gęste, dlatego znacznie trudniej rozprowadzają się na płytce.

Jeżeli na początku malowanie paznokci nie wychodzi nam idealnie, to nie powinno być to powodem do zmartwienia. Początki zazwyczaj nie należą do łatwych. Każda manikiurzystka musiała od czegoś zacząć. Warto więc postawić na cierpliwość. Na początku malowanie będzie nam zajmować więcej czasu. Jednak im większej wprawy nabierzemy tym szybciej będziemy gotowe do wyjścia.

Malowanie paznokci
Freepik
, www.chillizet.pl
Fotografie: Freepik (miniatura wpisu), pl.freepik.com

Może Cię zainteresować