×

15-letnia balerina łamie wszelkie stereotypy dotyczące tańca. Wprawia w osłupienie niejednego

Balet od zawsze kojarzy się ze szczupłymi i smukłymi dziewczynami, które są w stanie zrobić ze swoim ciałem dosłownie wszystko. Wszelkie tego typu stereotypy łamie jednak swoją osobą Lizzy Howell. Ta 15-latka z Milford w stanie Delaware jest idealnym dowodem na to, że sylwetka wcale nie musi być wyznacznikiem talentu, a doskonałą baleriną można być bez względu na rozmiar – w końcu każdy może realizować swoje marzenia, prawda?

Krągła 15-latka jest prawdziwym dowodem na to, że o marzenia trzeba walczyć.

Dzięki swoim ambicjom Lizzy bardzo szybko stała się gwiazdą mediów społecznościowych, a w szczególności Instagrama, na którym obserwuje ją ponad 121 tysięcy osób!

Na szczególną uwagę zasługuje nagranie, gdzie 15-latka wykonuje klasyczne fouetté – skomplikowany obrót na jednej nodze. Robi to z niebywałym opanowaniem i gracją jednocześnie udowadniając wszystkim, że nie trzeba mieć szczupłej budowy ciała, aby być niesamowitą tancerką.

To dobrze, że na świecie tańczy się różne rodzaje tańca, ale ludzie nie powinni być kategoryzowani. Bądźmy różni, ale równi – mówi.

Lizzy denerwuje fakt, że często postrzega się kogoś przez jeden aspekt fizyczny danej osoby – transseksualny model, niepełnosprawny sportowiec czy starszy artysta. Nie zapominajmy, że transseksualny model jest tylko modelem, niepełnosprawny sportowiec tylko sportowcem, a starszy artysta, artystą.

Wiele osób przekonywało mnie, że powinnam wybrać inną ścieżkę kariery, myślałam wtedy, że może rzeczywiście powinnam to rzucić, ale potem przychodziła mi do głowy myśl, że dlaczego ma rezygnować z tego co kocham? Nie i jeszcze raz nie, nie dam się powstrzymać.

Ostatnio 15-latka została twarzą kampanii „Dancing for You”, która ma na celu promocję tańcu wśród osób niepełnosprawnych.

Lizzy kocha to co robi i nic, ani nikt nie powstrzyma ją przed spełnianiem siebie i swoich marzeń. Pamiętaj, nie daj sobie wmówić, że jesteś taki czy siaki. Masz swój rozum, a jeśli uwierzysz w siebie, jesteś w stanie zrobić więcej, niż mogłoby Ci się wydawać.

zamknij