×

Dyrektor szkoły wysłał do rodziców uczniów nietypowy list. Zrobił to przed ich egzaminami

Dyrektor jednej ze szkół wykazał się dość nietypowym podejściem. Wysłał do rodziców uczniów list, który dotarł do nich tuż przed egzaminami ich pociech. I choć nie wiemy w jakiej szkole i kiedy dokładnie został napisany, najważniejszy jest w tym przypadku jego przekaz. Przekaz, który daje do myślenia.

Oto treść listu:

Drodzy Rodzice!

Już wkrótce rozpoczną się egzaminy. Wiem, że martwicie się, żeby Wasze dzieci zdały je jak najlepiej.

Jednak, proszę, pamiętajcie, że wśród uczniów zasiadających do testów, będzie artysta, który nie potrzebuje zrozumieć matematyki… Znajdzie się wśród nich także przedsiębiorca, któremu nie zależy na historii czy literaturze angielskiej… Jest tam też muzyk, dla którego ocena z chemii nie ma znaczenia… Jest i sportowiec, dla którego sprawność fizyczna jest ważniejsza niż fizyka… Jeśli Wasze dziecko uzyska najlepsze noty, to wspaniale! Ale jeśli nie, proszę, nie pozbawiajcie go pewności siebie i poczucia godności. Powiedzcie: „W porządku, to tylko egzamin”. Wasze dzieci stworzone są do o wiele większych rzeczy w życiu. Powiedzcie im, że nie ważne, ile zdobyli punktów, i tak ich kochacie i nie osądzacie.

Proszę, uczyńcie to. A kiedy tak zrobicie, zobaczycie, jak wasze dzieci podbijają świat. Jeden egzamin czy niższa ocena nie odbierze im marzeń i talentów. I proszę, nie myślcie, że lekarze czy  inżynierowie to jedyni szczęśliwi ludzie na świecie.

Czy świat nie byłoby piękniejszy, gdyby wszyscy nauczyciele i rodzice myśleli w podobny sposób?

Może Cię zainteresować

zamknij