×

Siedział i starannie rzeźbił w wysuszonym liściu. Stworzył z niego coś zapierającego dech w piersiach

Omid Asadi to bardzo kreatywny artysta, który szuka inspiracji każdego dnia. Pewnego dnia uświadomił sobie, że spadające liście wyglądają naprawdę atrakcyjnie i że warto wykorzystać je do stworzenia czegoś ciekawego.

Chciał włączyć naturę do swojej pracy i pokazać ludziom, że tak naprawdę jedyne, co nas ogranicza to wyobraźnia. Chciał przedstawić nowy sposób rozumienia sztuki. W tym przypadku ważny jest kolor, kształt i faktura, które mogą znacznie zmienić kontekst całego dzieła.

Liście są dla Omida jak płótno, ale nie maluje na nich tylko rzeźbi w tym delikatnym materiale! Naprawdę wymaga to ogromnego talentu i sporej cierpliwości.

Za pomocą ostrego noża Omid wycina wzory w liściach, tworząc przepiękne obrazy.

liscie jak plotno (1)

Czasem wycina całe elementy, a czasem pozostawia fragmenty nienaruszone, przez co można odnieść wrażenie, że patrzy się na coś koronkowego.

liscie jak plotno (2)

Wycinając spore fragmenty, tworzy się dość dramatyczny efekt.

liscie jak plotno (3)

Omid zna sztukę 'rzeźbienia' w liściach z dzieciństwa. W Iranie bardzo często bawił się podobnie tylko zamiast liści korzystał ze zdjęć.

liscie jak plotno (4)
liscie jak plotno (5)

Gdy przeprowadził się do Anglii, docenił uroki jesieni. Manchester był na tyle inspirujący, że jego żona, która także jest artystką, zachęcała go do tego, aby zaczął tworzyć. I tak to wszystko się zaczęło.

liscie jak plotno (6)
liscie jak plotno (7)

Zbiera liście, suszy je, prasuje i zaczyna w nich rzeźbić. Tworzenie jednego obrazu zajmuje mu nawet dwa miesiące. Można sobie tylko wyobrazić, jak precyzyjna, delikatna i pracochłonna to praca. Jedna wpadka i liść nadaje się tylko do śmieci.

liscie jak plotno (8)

Mimo wszystko i tak udało się Omidowi stworzyć dziesiątki rzeźbionych liści i stał się ceniony przez ludzi na całym świecie.

liscie jak plotno (9)

Nie ma określonego tematu, na którym się skupia.

liscie jak plotno (10)

Bardzo dużo eksperymentuje i wykorzystuje swój talent do stworzenia naprawdę oryginalnych dzieł.

liscie jak plotno (11)

Są także klasyczne dzieła sztuki…

liscie jak plotno (12)

… oraz osoby ze świata popkultury.

liscie jak plotno (13)

Może Cię zainteresować