×

Lekarze przywrócili wzrok rocznemu chłopcu. Cud w katowickim szpitalu!

Antoś nie widział od urodzenia. Choć jeszcze niedawno mogłoby się wydawać, że to niemożliwe, dziś chłopiec może już zobaczyć, jak wygląda mama i tata. Katowiccy lekarze przywrócili wzrok rocznemu chłopcu. Wcześniej nikt nie potrafił pomóc Antosiowi.

Lekarze przywrócili wzrok rocznemu chłopcu

Lekarze z Okręgowego Szpitala Kolejowego w Katowicach mają już na koncie pierwszy w kraju zabieg przeszczepienia rąbkowych komórek macierzystych, czy wszczepienia sztucznej rogówki. Niedawno przywrócili wzrok niewidomemu od 30 lat pacjentowi z Ukrainy, teraz przyszła pora na kolejny cud, choć właściwie powinniśmy raczej mówić o niezwykłych umiejętnościach i imponującej wiedzy.

Antoś nie widział od urodzenia. Mama chłopca podkreśla, że nikt nie potrafił mu pomóc.

Walczyłam o jego zdrowie w wielu miejscach, tylko tu podjęto się leczenia mojego synka

– mówi mama Antosia.

W końcu chłopiec trafił do Okręgowego Szpitala Kolejowego w Katowicach. Tu, w ciągu miesiąca, lekarze przeprowadzili dwa udane przeszczepy. Dziś wiemy już, że Antoś będzie mógł spojrzeć w oczy uszczęśliwionych rodziców.

Jestem wdzięczna wszystkim, którzy pomogli odzyskać wzrok mojemu dziecku. Dzięki temu dostał szansę na normalne życie

– cieszy się mama chłopca.

Dokonali niemożliwego

Pierwszą operację przeprowadzono miesiąc temu, drugą – w zeszły czwartek. Dzięki udanym przeszczepom, dziecko już teraz używa jednego oka. Co więcej, jest też szansa na pełne odzyskanie wzroku.

Przeszczepienia rogówki u małych pacjentów, którzy są obuocznie niewidzący to zabiegi wyjątkowo rzadkie.

Rocznie dzieci z taką wadą powodującą obuoczne niewidzenie rodzi się jedno, dwoje w kraju. Dlatego to tak wyjątkowy i trudny zabieg.

– wyjaśnia dr hab. n. med. Dariusz Dobrowolski, który operował chłopca.

W komentarzach pod postem pojawiło się wiele słów uznania. Czytamy też, że specjaliści z tego szpitala mają na koncie wiele mniejszych i większych „cudów”.

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), www.facebook.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x