×

Lampy w kształcie meduz powstały z recyklingu. Nie tylko wyglądają genialnie, ale również…

Projektantka Roxy Russell jest autorką niezwykle wyglądających lamp, które swoim wyglądem przypominają… meduzy! Jej dzieła mają na celu zwrócenie uwagi ludzi na problem zanieczyszczeń mórz i oceanów. Część zysków ze sprzedaży kobieta przeznacza organizacji dbającej o czystość wód morskich.

Wykonane z recyklingu lampy są malowane na biało i doskonale nadają się do powieszenia na suficie. Delikatne i zwiewne „ramiona” lampy genialnie rozpraszają wydobywające się z niej światło!

Russell przyznaje, że lampy są wykonane z tworzywa powtórnie przetworzonego. Wyjaśnia jednak, że to nie w tym tkwi problem, lecz w tym, że ludzie często są zdania iż „wszystko” jest jednorazowego użytku poprzez co zwiększa się liczba odpadów. Jak sama mówi:

„Nigdy nie będziemy w stanie całkowicie wyeliminować coś tak wszechstronnego jak tworzywa sztuczne. Powinniśmy się więc zastanowić jaką rolę w naszym codziennym życiu może spełniać. Wszyscy wiemy, że musimy pić płyny (wodę) każdego dnia, aby przeżyć. Dlaczego więc zdecydowana większość ludzi pije ją z jednorazowych opakowań? W ten właśnie sposób powstaje masa odpadów!”

Roxy Russell

Roxy Russell

„Zastosowanie, a dokładniej przetworzenie tworzyw sztucznych w taki sposób pokazuje jak można wykorzystać zbędne tworzywo, aby dalej mogło nam służyć. Mam nadzieję, że w końcu zwiększy się świadomość ludzi na ten temat.”

Roxy Russell

Roxy Russell

Te jedyne w swoim rodzaju „lampy meduzy” są wykonane w Los Angeles. Jak Ci się podobają?

Roxy Russell

Roxy Russell

Może Cię zainteresować