×

Który element ilustracji dostrzeżesz jako pierwszy? Tu nie ma mowy o przypadku

Który element ilustracji dostrzeżesz jako pierwszy? Twoja interpretacja nie jest przypadkowa. Twórcy zabawy zachęcają, żeby zaufać swojemu pierwszemu wrażeniu. Wówczas odpowiedź wiele powie o naszym charakterze.

Który element ilustracji dostrzeżesz jako pierwszy?

Czasem godzinami analizujemy nasze zachowanie. Zastanawiamy się, dlaczego podjęliśmy taką, a nie inną decyzję. Powtarzamy sobie, jak powinniśmy reagować w konkretnej sytuacji, ale gdy faktycznie do niej dochodzi, to i tak  nasze zachowanie niewiele ma wspólnego z rozsądkiem czy chłodną analizą.

Mówią, że pierwsze wrażenie bywa mylne. Jednak twórcy tej zabawy przekonują, by spróbować mu zaufać. Dzięki temu możemy dowiedzieć się czegoś interesującego o nas samych i lepiej siebie zrozumieć.

Na tej ilustracji nie ma żadnych skomplikowanych elementów. Widać jedynie dwa kolory i… no właśnie, co dostrzegasz najpierw?

Który element ilustracji dostrzeżesz jako pierwszy
Namastet

Interpretacja

Twórcy tego psychotestu uważają, że odpowiedź nie jest przypadkowa. Ale nie należy się zastanawiać i analizować, trzeba uczciwie wskazać element, który dostrzegamy jako pierwszy. A poniżej można sprawdzić, co kryje się za naszą odpowiedzią.

Co zauważyłeś na obrazku w pierwszej kolejności?

  • Twarz: jeśli to twarz dostrzegasz jako pierwszą, oznacza to, że w życiu koncentrujesz się na większym celu. Nie jesteś typem perfekcjonisty – dla ciebie liczy się efekt działań. Dzięki temu doskonale wiesz, jak odróżnić rzeczy istotne od błahych.
  • Ptak: jeśli to on na początek rzucił ci się w oczy, oznacza to, że detale przesłaniają ci całą resztę. To prowadzi do rozedrgania, rozkojarzenia i nerwowości. Zależy ci na tym, żeby wszystko, nawet najdrobniejszą rzecz, robić jak najlepiej, a tym samym tracisz dużo energii w drodze do celu. Często zaczyna ci jej brakować, zanim go osiągniesz. Dlatego też zazwyczaj boisz się nowych wyzwań
  • Łucznik: dostrzegają go zazwyczaj ekstrawertycy, którzy zawsze mają dużo do powiedzenia, a ciszę próbują zagłuszyć słowotokiem. Są energiczni i spontaniczni, ale przez to zdarza im się powiedzieć za dużo lub pójść o krok za daleko
  • Drzewo: jesteś osobą spragnioną miłości. Bez uczuć więdniesz, usychasz, marniejesz. Dopiero wtedy gdy uda ci się stworzyć udany związek, czujesz spełnienie.
Źródła: www.papilot.pl
Fotografie: Namastet

Może Cię zainteresować

zamknij