×

13 rzeczy, które mężczyźni i kobiety robią zupełnie inaczej. Nie wiedziałam, że dzieli nas tak wiele

Mówi się, że kobiety pochodzą z Wenus, a mężczyźni z Marsa. Tym samym, jesteśmy zupełnie inni. Sporo różnic widać gołym okiem i są dla nas czymś oczywistym. Jednocześnie istnieje wiele różnych detali, na które zazwyczaj nie zwracamy uwagi, a szkoda bo to naprawdę fascynujące…

#1 Sposób zdejmowania ubrań

Mężczyźni i kobiety mają własne patenty na zdejmowanie ubrań. Mężczyźni najczęściej ściągają koszulkę od tyłu, chwytając za materiał znajdujący się na plecach. Natomiast kobiety, zanim pozbędą się koszulki, krzyżują z przodu ręce i chwytają za jej końce. Ta różnica podobno wynika z faktu, że kobiety noszą zazwyczaj obcisłe i dopasowane rzeczy, które trudniej zdjąć.

#2 Podawanie piłki

Mężczyźni podają piłkę wyrzucając ją zza głowy lub od klatki piersiowej. Z kolei kobiety zazwyczaj robią zamach od dołu i podają piłkę oburącz. Dlaczego tak jest? Nikt nie wie!

#3 Praca

Mężczyźni są w stanie skupić się na jednym konkretnym zadaniu w danym momencie. Jeśli będziesz próbować z nimi rozmawiać, kiedy będą się golić istnieje ryzyko, że się skaleczą. Z kolei kobiety są w tym mistrzami – przygotowanie obiadu, robienie prania i prasowanie jednocześnie to dla nich bułka z masłem.

#4 Noszenie szlafroka

Kobiety zazwyczaj zawiązują ciasno szlafrok wokół talii, natomiast mężczyźni wybierają okolice bioder. Według niektórych, panie w ten sposób chcą podkreślić swoje wdzięki, nawet jeśli mają na sobie luźne ubrania. Zaś panowie w ogóle nie zwracają na to uwagi. Wiele osób uważa jednocześnie, że różny sposób noszenia szlafroków wiąże się z wygodą dla każdej ze stron.

#5 Prezentacja rąk

Jak się okazuje, kobiety i mężczyźni prezentują również w zupełnie inny sposób swoje ręce. Jeśli poprosiłbyś o to kobietę, pokaże Ci zewnętrzną część dłoni, natomiast mężczyzna wewnętrzną, jakby chciał udowodnić, że nie ma nic do ukrycia.

#6 Sposób ziewania

Mężczyźni ukrywają ziewanie za pomocą dłoni zaciśniętej w pięść. Panie korzystają z otwartej dłoni.

#7 Inaczej widzą…

Kolejna różnica wynikająca z podziału płci związana jest z postrzeganiem otaczającego nas świata. Wzrok mężczyzn można porównać do lornetki – widzą wyraźnie co mają przed sobą, nawet z daleka. Jest to tzw. widzenie tunelowe, w przypadku którego, skupiamy się na danym przedmiocie. Z kolei u kobiety lepiej rozwinięte jest widzenie obwodowe, dzięki czemu panie potrafią dostrzec rzeczy, które znajdują się poza samym środkiem pola widzenia. Nic więc dziwnego, że mężczyźni mają problemy ze znalezieniem małych drobiazgów, które kobiety potrafią dostrzec w ciągu kilku sekund.

#8 … i słyszą

Kobiety potrafią „wyłapywać” dźwięki o wyższej częstotliwości. To dlatego usłyszą nocą płacz dziecka, w momencie kiedy ich partner będzie twardo spał. Podobnie będzie również z innymi dźwiękami, jak chociażby miauczenie kota. Choć w tym miejscu należy podkreślić, że to mężczyźni bez problemu będą w stanie ustalić skąd dobiega hałas.

#9 Pamięć

Kobieca pamięć przypomina ogromną szafę z wieloma półkami i zakamarkami. Przedstawicielki płci pięknej potrafią zapamiętać wiele szczegółów, wiedzą dokładnie kiedy ich bliscy obchodzą urodziny, pamiętają również o wszystkich rocznicach. Z kolei mężczyźni, zapamiętują to, co ich zdaniem jest ważne. Nie skupiają się więc na szczegółach i drobiazgach, które dla kobiet mają ogromne znaczenie.

#10 Prawa i lewa strona

Mężczyźni nie mają problemu z określeniem prawej i lewej strony. Inaczej jest natomiast w przypadku pań, które często zanim odpowiedzą na to pytanie, muszą się zastanowić.

#11 Sposób siedzenia

Kobiety zazwyczaj siedzą ze skrzyżowanymi nogami, co wygląda bardzo elegancko i kobieco. Natomiast mężczyźni siedzą z szeroko rozstawionymi nogami. Różnice te w dużej mierze wynikają z tego, że nosimy różne rodzaje ubrań. Ponadto, w przypadku panów, ta forma siedzenia związana jest z ewolucją – to typowa pozycja „samca alfa”, która podkreśla jego męskość. 

#12 Interpretacja uczuć

Kobiety, dzięki swojej wrodzonej intuicji, potrafią ocenić i rozpoznać charakter danej osoby. Kiedy kobieta wchodzi do pomieszczenia, w którym znajduje się wiele osób, po krótkiej obserwacji będzie w stanie ocenić panujące tam nastroje. Jeśli w tej samej sytuacji znalazłby się mężczyzna, w pierwszej kolejności ustaliłby gdzie są dodatkowe wyjścia i zacząłby szukać znajomych twarzy. Co więcej, mężczyźni nie potrafią zrozumieć, dlaczego kobiety mają do nich pretensje, choć nie powiedziały wprost o co im chodzi. Panie z kolei nie mogą pojąć dlaczego ich partnerzy nie potrafią odczytać i zrozumieć subtelnych znaków, które ich zdaniem wydają się oczywiste.

#13 Problemy

Kiedy kobiety mają jakiś problem, szukają pomocy u swoich bliskich i znajomych. Rozmowa, wsparcie i ewentualne porady są dla niej bardzo ważne. Jeśli chodzi zaś o mężczyzn, sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Oni nie lubią dzielić się swoimi problemami i rozterkami. Wolą rozwiązywać je samodzielnie. A jeśli chcą o nich na chwilę zapomnieć, nie dzwonią do kolegi, tylko zajmują się czymś, co sprawia im przyjemność.

Polecane

Może Cię zainteresować