×

To klasyczne złudzenie optyczne pokazuje, czy naprawdę jesteś kreatywną osobą

Jeśli spoglądasz na ten obrazek, co najpierw rzuca Ci się w oczy? Rycina jest dość stara (ma ponad 100 lat!), ale jest w stanie wiele o Tobie powiedzieć, jeśli sprecyzujesz, co na niej widzisz.

To klasyczny typ zagadki, która po raz pierwszy w takiej formie pojawiła się w niemieckim magazynie „Fliegende Blätter“ (latające liście) pod tytułem „Jakie zwierzęta są do siebie najbardziej podobne?” – „Królik i kaczka”, głosiła odpowiedź.

Psycholog Joseph Jastrow w 1899 roku użył tego obrazu do badań na temat percepcji i aktywności mózgu. Stwierdził, że ludzie, którzy szybciej zauważą drugie zwierzę, są bardziej kreatywni.

zagadka

Złudzenie optyczne, które świadczy o tym, że percepcja jest czymś subiektywnym i zależy tylko i wyłącznie od mózgu.

Jak sprawdzić poziom naszej kreatywności?

1. Spójrz na obrazek. Co Ci się najpierw rzuca w oczy? O czym najpierw pomyślałeś?

2. Jak szybko zobaczyłeś drugie zwierzę?

Sprawdź koniecznie, jak myślą Twoi najbliżsi i przyjaciele i podziel się z nami ich wynikami. Kto z Was jest najszybszy? Niestety nie ma żadnych wymiernych wartości, które byłyby w stanie oszacować umiejętności poszczególnych osób w zależności od tego, jak szybko odpowiedział. Jednak pewne jest jedno – im szybciej znalazłeś drugie zwierzę, tym bardziej jesteś kreatywny, oryginalny i bystry.

Polecane

Może Cię zainteresować