×

Kanye West w bluzie z Janem Pawłem II na pokazie mody. Kontrowersyjne przesłanie

Kanye West w bluzie z Janem Pawłem II — trzeba przyznać, że to niecodzienny widok. W takiej stylizacji raper wystąpił, promując ubrania własnej marki odzieżowej, Yeezy. Na plecach rapera pojawiło się kontrowersyjne hasło…

Przerażający pokaz mody

Z czym kojarzy się nam sezon wiosna/lato? Z pewnością nie z takimi obrazami, jakie zaprezentował dyrektor kreatywny Balenciagi Demna. Chciał on zwrócić uwagę na ważne kwestie, takie jak zagrożenie wojną nuklearną, brak tolerancji oraz niepokojące zachowania w społeczeństwach. Stylizacje zaprezentowano w scenografii przygotowanej przez hiszpańskiego artystę Santiago Sierrę. Modele przechadzali się po… błocie, wśród dołów przypominających leje po bombach. Mało tego, widzowie czerpali dość wątpliwą przyjemność z oglądania pokazu. Wszystko przez specyficzny zapach, a konkretnie… odór rozkładu, który towarzyszył modelkom i modelom, spacerującym po wybiegu.

Kanye West w bluzie z Janem Pawłem II

Pierwszą postacią, która pojawiła się na wybiegu podczas pokazu Balenciagi, był Kanye West. Raper, który ostatnio wzbudza ogromne kontrowersje, zadebiutował w roli modela i od razu przyciągnął uwagę. Po wybiegu przechadzał się w kosmicznej stylizacji, przywodzącej na myśl mundur żołnierza.

Uwagę komentatorów przyciągnęła również stylizacja, w której Kanye postanowił promować własne projekty. W poniedziałek w Paryżu odbył się pokaz marki odzieżowej Westa, Yeezy. Były partner Kim Kardashian, wystąpił w bluzie z podobizną papieża Polaka, podpisanego jako „Juan Pablo II”. Dodatkowo na bluzie zamieszczona zdanie w języku hiszpańskim, które można przetłumaczyć jako:

Podążymy za twoim przykładem.

Ale na tym nie koniec. Na plecach rapera pojawił się slogan, który w Stanach Zjednoczonych wzbudza skrajne emocje: „White Lives Matter”. To hasło, które wykorzystują przeciwnicy ruchu Black Lives Matter, miały również niektóre modelki, prezentujące stroje na wybiegu.

Czy gwiazdy będą nosić bluzę z wizerunkiem Jana Pawła II?

 

Fotografie: Instagram, Youtube (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować