×

Owsiak wydał oświadczenie! Wiemy, na jaki cel będzie zbierać następny finał WOŚP

W tym roku finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na zawsze zapisał się na kartach historii. Nie z powodu rekordowej sumy, którą uzbierano, a z powodu tragedii, jaka miała miejsce w Trójmieście. Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz, zmarł po ataku nożem, którego dokonano na scenie. Przez chwilę założyciel Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy chciał zrezygnować z pełnienia funkcji. Jednak dzięki namowom Polaków zmienił zdanie i wrócił. Jakie ma plany wobec Wielkiej Orkiestry w nadchodzących miesiącach? Jerzy Owsiak, WOŚP i pomoc potrzebującym – tego nie może zabraknąć!

Tragedia w Gdańsku

14 stycznia 2019 roku doszło do zamachu na prezydenta Gdańska. Ludzie zebrali się w jednym miejscu, aby uczcić tak wyjątkową chwilę, jaką jest finał WOŚP, a przyszło zmierzyć się całej Polsce z tragedią, której nigdy nie zrozumiemy. Pojąć jej także nie umie Jurek Owsiak.

Paweł Adamowicz

Serce pęka na samą myśl o tym, co się stało

Nasuwa się cała masa pytań, na które ciężko znaleźć odpowiedzi. Jak bowiem wytłumaczyć to, co się stało? Ciężko było także zebrać słowa Jurkowi Owsiakowi. Na stronie Fundacji krótko po tragedii pojawił się wpis skierowany do nas wszystkich.

Pan prezydent zbierał pieniądze razem z nami, był razem z nami i będzie z nami do końca świata i jeden dzień dłużej. Wspierajcie fundację, bądźcie razem z nami, teraz te pieniądze będziemy liczyli i za moment będziemy je rozliczali, kupując bardzo potrzebny sprzęt. I w tym fundacja nie spocznie nigdy

Jerzy Owsiak WOŚP

Jerzy Owsiak, WOŚP – jaki tym razem cel?

Mimo że na chwilę się wycofał, wrócił i nie ma zamiaru przestać walczyć o dobro tych, którzy nie mają siły sami prosić o pomoc. To najmłodsi, osoby starsze i schorowane. Każdego roku WOŚP sprawia, że szpitale otrzymują nowe sprzęt niezbędny do tego, aby ratować ludzkie życie. W tym roku 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 12 stycznia 2020 roku.

Wybór tematu Finału to sprawa, nad którą zawsze pochylamy się długo i w szerokim gronie, konsultując z wybitnymi specjalistami z dziedziny medycyny. Temat, który wybraliśmy na 28. Finał, dotyczy niezwykle istotnego, a nieco zapomnianego obszaru w polskiej służbie zdrowia. Widzimy to w dziesiątkach próśb o wsparcie, jakie dostajemy ze szpitali w całej Polsce. Mamy nadzieję, że Polacy po raz kolejny nam zaufają i że wspólnie zbierzemy środki, które pozwolą nam poprawić funkcjonowanie w kolejnej dziedzinie polskiej medycyny

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy / The Great Orchestra of Christmas Charity

Komu pomoże WOŚP w przyszłym roku?

To przede wszystkim zakup sprzętu medycznego dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Fundacja zakupi lampy operacyjne, stoły operacyjne, aparaty do znieczulenia, sprzęty monitorujące, urządzenia teletransmicyjne, aparaty RTG z ramieniem C oraz zestawy endoskopowe. Ponadto WOŚP wyposaży oddziały intensywnej terapii pooperacyjnej w inkubatory, monitory, respiratory, a także strzykawki automatyczne i objętościowe, ultrasonografy oraz echokardiografy. To bezsprzecznie szczytny cel, dlatego też warto zapisać sobie tę datę w sercu i pamiętać o niej!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy / The Great Orchestra of Christmas Charity

Wiemy jedno: Warto pomagać do końca świata i jeden dzień dłużej!