×

Jak zrobić fryzurę w kilka minut?

Chyba każdy z nas zna to uczucie, gdy mamy już wychodzić z domu, a na głowie wciąż panuje nieład. Zwykle rezygnujemy z wymyślnego uczesania i staramy się szybko przywrócić włosy choć do minimalnego porządku czesząc je jak zwykle. Jednak nawet mając niewiele czasu można wyczarować na głowie prawdziwe cuda. Jak zrobić fajną fryzurę w zaledwie kilka minut?

Na co dzień

Jeśli chcemy zrobić fajną i efektowną fryzurę do szkoły lub pracy najlepiej postawić na upięcia. Powód jest jeden: można je szybko zrobić, a spięte włosy są wygodne. Koczek w nieładzie to świetna fryzura dla pań w niemal każdym wieku. Wystarczy rozdzielić włosy na dwa pasma, a następnie związać je ze sobą w dwa supełki z tyłu głowy na wysokości, na której chcemy zrobić koczka. Oczywiście podczas tej czynności należy uważać, by nie zacisnąć włosów zbyt mocno i nie przekombinować. Dwa supełki w zupełności wystarczą. Na końcu powstałą fryzurę utrwalamy wsuwkami. To szybki i prosty sposób na ładną i kobiecą fryzurę. Popularne niegdyś uczesanie „emo” jest dziś passe, a młode dziewczyny wolą wyglądać kobieco niż buntowniczo. Dziewczęcą fryzurą jest luźny warkocz po boku spleciony jedynie do wysokości ucha. Utrwalamy go wsuwkami. Wówczas przedziałek należy zrobić po przeciwnej stronie niż warkocz.

jak zrobić fryzurę

Elegancko

Fryzura na wesele, wyjście do teatru lub na bal wymaga nieco większego zaangażowania, ale nadal można wykonać ją w kilka minut. Jeśli mamy długie i gęste włosy możemy pozostawić je rozpuszczone. Wówczas dobrym rozwiązaniem będą ekspresowe fale. By szybko wykonać loki najlepiej związać włosy w wysoki kucyk, a następnie podzielić go na dwa pasma i każde nawinąć na lokówkę. Po rozpuszczeniu włosów uzyskamy ładne fale, które wystarczy utrwalić lakierem. Szybką metodą na eleganckie uczesanie jest po prostu wysoki kucyk. Aby go zrobić wiążemy włosy, a następnie od spodu kucyka przypinamy niewielką spinkę „żabkę” w taki sposób, by była niewidoczna. Z krótkich włosów również można wykonać elegancką fryzurę. Wystarczy postawić je do góry i stworzyć wrażenie nieładu. Takie uczesanie jest drapieżne i kobiece. Krótkie włosy można również zaczesać do tyłu. By taka fryzura dobrze wyglądała powinno być ich dość sporo.

Jak poskromić męską czuprynę?

Mężczyźni wbrew pozorom również często mają problem z doborem uczesania. Jedno jest pewne – panowie nie powinni bać się nieco dłuższych włosów. Wystarczy zachować odpowiednią długość na czubku głowy i regularnie obcinać boki. Przy takiej fryzurze możliwości będzie wiele. Jedną z nich jest kontrolowany nieład, który osiągnąć można w kilka minut susząc włosy najpierw ze wszystkich stron, a gdy są już lekko wilgotne układając je szczotką do przodu. Elegancką męską fryzurę otrzymamy susząc włosy najpierw z boków, a później z przodu tak, by zaczesały się gładko ku tyłowi. Po wysuszeniu dokładniej stylizujemy włosy i utrwalamy je woskiem. Dobrym pomysłem na elegancką fryzurę jest również zaczesanie włosów na bok. Jednak najlepiej wygląda to, gdy jeden z boków jest bardziej wygolony od drugiego.

Może Cię zainteresować

zamknij