×

7 sekretnych funkcji smartfona, o których nie ma pojęcia 90% jego użytkowników

Smartfony to telefony, które absolutnie podbiły światowy rynek. Choć dziś posiada je niemal każdy, zdecydowana większość wciąż nie zna wszystkich niesamowitych funkcji jakie niosą te nowoczesne urządzenia.

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy listę najbardziej fascynujących cech i funkcji Androida. Posiadasz smartfona? Koniecznie musisz je poznać!

Najprostszy sposób na oszczędność baterii

Jeśli wybierzesz czarne lub ciemne tło ekranu, automatyczne podświetlanie pikseli zostanie wyłączone, a Twoja bateria będzie mogła pracować dłużej. Ta funkcja nie jest dostępna we wszystkich urządzeniach z systemem Android, jednak posiada ją coraz więcej tabletów i smartfonów firmy Samsung. Spróbuj!

Głosowe pisanie wiadomości

Nie tylko możesz czytać wiadomości i informacje zawarte na ekranie Twojego telefonu, ale również je odsłuchiwać! Masz telefon z Androidem? Ustawienia -> Ułatwienia dostępu -> Przetwarzanie tekstu na mowę.

Bezpieczeństwo telefonu

Jeśli zgubisz swojego smartfona, możesz go zlokalizować i zablokować za pośrednictwem tej strony internetowej. Co najważniejsze, zrobisz to bez utraty danych znajdujących się na nim!

Włączanie trybu gościa

Jeśli chcesz tymczasowo dać swój telefon innej osobie i mieć pewność, że nie przegląda Twoich prywatnych danych, skorzystaj z trybu gościa. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziesz mógł wybrać do jakich działań korzystająca osoba będzie miała dostęp. Prawda, że to świetne rozwiązanie?

Powiększanie ekranu

Osoby z wadami wzroku często nie mają pojęcia, że twórcy smartfonów również dla nich przygotowali pomocną funkcję. Wystarczy przejść do Ustawienia -> Dostępność -> Gesty powiększania. Od teraz będziesz mieć możliwość powiększania dowolnej części widocznej na wyświetlaczu poprzez dotknięcie.

Kontrola smartfona poprzez ruchy głową

Prawdopodobnie każdy z nas znalazł się w sytuacji, gdzie potrzebował użyć telefonu, ale miał zajęte ręce lub było zbyt zimno i nie miałeś najmniejszej ochoty na to, aby ściągać rękawiczki. Na szczęście istnieje inne rozwiązanie! Po zainstalowaniu darmowej aplikacji o nazwie EVA Facial Mouse będziesz w stanie kontrolować swoje urządzenie ruchami głowy!

Tajna gra

Google przygotowało ciekawą niespodziankę dla użytkowników Androida 2.3 Gingerbread, jednak odkrycie jej może stanowić nie lada wyzwanie. Po pierwsze należy przejść do menu Ustawienia, wybrać opcję Informacje o telefonie lub tablecie i szybko kliknąć na wersję Androida kilkukrotnie, a kiedy na ekranie pojawi Ci się małe ptasie mleczko kliknąć w nie i poczekać aż otworzy Ci się specjalna mini-gra. Udanej zabawy!

Może Cię zainteresować

zamknij