×

Kojarzysz dziecko, które znajduje się na logo Gerber’a? Ta „dziewczynka” skończyła właśnie 90 lat!

Być może nic nie powie Ci imię i nazwisko Ann Taylor Cook, ale jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych dzieci w historii. Ann – teraz 90-letnia staruszka, miała tylko 4 miesiące, gdy w 1928 roku naszkicowano jej buzię w konkursie na twarz marki Gerber.

Przez prawie 50 lat, tożsamość „dziecka Gerber” utrzymywano w tajemnicy, ponieważ firma chciała, aby niemowlak był identyfikowany jako „ich dziecko”.

„Firma nie chciała rozgłosu, bo jeśli dziecko zostałoby zidentyfikowane jako dziewczynka, mali chłopcy czuliby, że nie mają swojego reprezentanta” – wyjaśnia Cook.

Źródło: yahoo.com

Źródło: yahoo.com

Pomimo swojej sławy, kobieta nigdy nie straciła głowy.

„Prawie o tym nie myślałam!” – powiedziała. „Wszystkie te lata, kiedy byłam na studiach i tak dalej, nie mówiłam ludziom, że jestem „dzieckiem Gerber’a”. To wydaje się trochę jak autopromocja.”

Cook przyznała, że otrzymane wynagrodzenie pomogło jej w pierwszych latach małżeństwa.

„Pierwszy raz otrzymałam pieniądze, kiedy mój mąż wrócił z zagranicy – służył w marynarce wojennej podczas II wojny światowej. Nie mieliśmy wtedy absolutnie żadnych pieniędzy.” – powiedziała Cook.

Za otrzymane wynagrodzenie kupiła wraz z mężem ich pierwszy samochód oraz wpłacili zaliczkę na bardzo skromny domek. W ten sposób Gerber pomógł im rozpocząć wspólne życie.

Ann Taylor Cook w zeszłą niedzielę świętowała swoje 90-te urodziny. Wszystkiego najlepszego Ann!

Proszę podziel się tym wyjątkowym kawałkiem historii ze wszystkimi znajomymi na Facebooku.

Może Cię zainteresować

zamknij