×

Prezydent Duda zdradził, kiedy najwcześniej polecimy do USA bez wiz

To moment bez wątpienia wyczekiwany przez wielu naszych rodaków! Wizy, których Polacy potrzebują, aby lecieć do USA, zostaną zniesione. Donald Trump podpisał wczoraj stosowny dokument. Oczywiście nasz prezydent Andrzej Duda o ruchu bezwizowym także się wypowiedział w czasie konferencji prasowej. Zdradził trochę więcej szczegółów.

Trump o ruchu bezwizowym dla Polski

Prezydent USA Donald Trump w czasie swojego wczorajszego spotkania z dziennikarzami poinformował, że podpisał już zgodę na włączenie Polski do programu ruchu bezwizowego, czyli Visa Waiver Program.

Polska to wspaniali ludzie, jest wielu wielkich polskich Amerykanów żyjących w USA. Właśnie podpisałem, wkrótce podpiszę wstępne dokumenty dotyczące włączenia Polski do programu ruchu bezwizowego

Przemówienie ambasador USA

Z tej okazji specjalne przemówienie wygłosiła również ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. Podkreśliła, że jest to historyczny moment dla obu krajów, ale i jednocześnie wspólny sukces obu państw.

Prezydent Andrzej Duda o ruchu bezwizowym

Wydarzenie to skomentował także prezydent naszego kraju Andrzej Duda. Polityk podkreślił oczywiście, że włączenie Polski do Visa Waiver Program to również i po części jego zasługa. Dodał, że „mówiło o tym wielu prezydentów”, ale jak widać, dzieje się to dopiero teraz.

Rzeczywiście jest tak, że odkąd przeprowadziłem z prezydentem Trumpem na ten temat dosyć długą rozmowę. On wtedy powiedział „musimy to załatwić, to musi być dokonane i Polacy musza być zwolnieni z wiz”. To się właśnie dzieje, z czego bardzo się cieszę

Duda o ruchu bezwizowym

Podkreślił również, że jest bardzo wdzięczny prezydentowi Trumpowi za to wyróżnienie. W końcu na tę chwilę programem bezwizowym objętych jest jedynie 38 krajów z całego świata.

Po podpisaniu dokumentów przez prezydenta USA Polacy mogą liczyć na podróż do tego kraju bez wiz w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Jednak prezydent prezydent Duda podkreślił, że ma nadzieję, iż procedury zostaną wypełnione jak najszybciej:

Po cichu liczę, że być może udałoby się przed końcem roku skończyć procedurę. Może ona trwać najkrócej 5 tygodni. Prosiłbym, żeby to traktować rzeczywiście jako najkrócej, bo zdarzały się przypadki, że to ciągnęło się nawet kilka miesięcy w przypadku innych krajów

Cieszycie się? ?