×

Domowe sposoby na cellulit, czyli jak pozbyć się pomarańczowej skórki

Cellulit jest defektem kobiecej urody, który wynaleziono stosunkowo niedawno. W ubiegłych stuleciach taki problem po prostu nie istniał. Odkąd jednak producenci kosmetyków dla kobiet zwrócili nam uwagę na „nieestetyczną pomarańczową skórkę”, miliony kobiet zaczęły wstydzić się eksponować swoje nogi. Cellulit jest problemem głównie kobiet. Jest on wynikiem specyficznego układania się tkanki tłuszczowej w kobiecym ciele. Jeżeli tak zwana pomarańczowa skórka jest dla nas prawdziwą zmorą, powinnyśmy zdawać sobie sprawę, że istnieją skuteczne domowe sposoby na cellulit.

Domowe sposoby na cellulit – przygotujmy nasze ciało na lato

Jeżeli latem zamierzamy chodzić w krótkich spodenkach i spódniczkach, wybieramy się nad morze i chcemy wyglądać, a także czuć się zjawiskowo powinnyśmy odpowiednio wcześnie zadbać o nasze ciało. Warto jest wykorzystać domowe sposoby na cellulit. Pamiętajmy jednak, że będą one tym bardziej skuteczne, kiedy połączymy je z ćwiczeniami fizycznymi i stosowaniem dobrych kosmetyków drogeryjnych. Doskonałe efekty daje przede wszystkim pływanie. Jest to chyba najlepszy sport, który w błyskawicznym tempie pozwoli nam zredukować cellulit. Jeżeli nie potrafimy pływać, nie powinnyśmy rezygnować z chodzenia na basen – wprost stworzony dla nas jest na przykład aqua aerobik. Bardzo skuteczne mogą okazać się domowe zabiegi z wykorzystaniem kawy. Peeling kawowy nie tylko doskonale wygładzi nasze ciało. Kawa zawiera kofeinę, która wyszczupla i ujędrnia nasze ciało, pomagając nam tym samym pozbyć się cellulitu. Warto jest samodzielnie przygotować peeling kawowy. Do tego celu posłuży nam zmielona kawa, sól i odrobina cynamonu. Wszystkie te składniki rozrabiamy z wodą na stosunkowo gęstą papkę, a następnie masujemy taką mieszanką nasze ciało. Regularnie stosowany peeling kawowy pozwala również znacząco zredukować rozstępy na udach i pośladkach.

domowe sposoby na cellulit

Po wykonaniu peelingu powinnyśmy wmasować w nasze ciało dobry krem antycellulitowy. Jeżeli chcemy wzmocnić jego działanie, warto jest zastosować owijanie folią. Po wchłonięciu się preparatu w naszą skórę powinnyśmy owinąć nasze ciało folią spożywczą. Pamiętajmy, że takich zabiegów nie powinnyśmy stosować, jeżeli mamy problemy z krążeniem. Następnie się ubieramy i przykrywamy ciepłym kocem. Folię możemy zdjąć po około godzinie. Owijanie folią może pomóc nam uzyskać naprawdę doskonałe rezultaty. Regularne powtarzanie takich zabiegów sprawi, że stracimy nawet kilka centymetrów w obwodach. Nasz cellulit zniknie, ciało będzie znacznie jędrniejsze, a rozstępy mniej widoczne. Jest to domowy sposób zdecydowanie godny wypróbowania.

Domowe sposoby na cellulit wodny

Cellulit niejedno ma imię. Oprócz tradycyjnej pomarańczowej skórki wyróżniamy jeszcze cellulit, który jest wynikiem magazynowania wody w naszym organizmie. Dzieje się tak na przykład w wyniku zmian hormonalnych lub po prostu odwodnienia naszego organizmu. Najskuteczniejszym domowym sposobem na pozbycie się cellulitu wodnego jest nawadnianie naszego organizmu. Pamiętajmy, że w momencie, kiedy nie dostarczamy naszemu ciału odpowiednich ilości wody, zaczyna ono magazynować ją na zapas. Kiedy zadbamy o regularne spożywanie większych ilości płynów, nasz cellulit zniknie. Powinnyśmy pić zarówno dobrej jakości wodę mineralną, jak i spożywać owoce zawierające duże ilości wody – na przykład arbuzy. Warto jest również postawić na sposób picia – powinnyśmy niewiele, ale często. Pamiętajmy, że nie jesteśmy w stanie napić się na zapas. Butelka wody mineralnej powinna towarzyszyć nam przez cały czas.

Może Cię zainteresować